Cilt Bakımı

Evde Nemlendirici Yapımı Tarifleri?

Nemi az olan ciltler çabuk yaşlanır. Kış aylarında soğuk havanın etkisi ve çevresel faktörlerden dolayı cilt yıpranır ve yaşlanır. Bu nedenle cilt bakımını düzenli yaparak cilde iyi bakmak ve cildin yıpranmasını ertelemek mümkündür. Evde nemlendirici yapımı tarifleri ni kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Evde cilt bakımı yaparken hem işlerinizi aksatmamış olursunuz hem de kozmetik ürünlere çok para vermeden cildiniz güzelleşir.

Evde nemlendirici yapımı tarifi

Öncelikle 2 yemek kaşığı lanolin, 3 yemek kaşığı badem yağı ve 2 yemek kaşığı kakao yağını benmari usulü eritin. Daha sonra içerisine yarım tatlı kaşığı bal ve 2 tatlı kaşığı gül suyunu ekleyin. Bu karışım sıcak haldeyken cam bir kavanoza koyun ve ılımasını bekleyin. Karışım ılıdıktan sonra 1 adet E vitamini kapsülünü de ekleyerek buzdolabına koyun. Bu karışımı her gece yatmadan önce cildinize sürdüğünüz de cildiniz nemlenecek ve canlılık kazanacaktır.

Her türlü cilt tipi için uygulanan nemlendirici yapımı için öncelikle 3 yemek kaşığı gül suyu ve 1 tatlı kaşığı çiçek balını cam bir kasede benmari usulü ısıtın. Daha sonra farklı bir cam kasede 1 yemek kaşığı susam yağını ısıtın. Ayrı ayrı ısınmış olan yağları birbirine karıştırın ve cam bir kavanoza dökün. Bu karışımı her gece yatman önce kullanabilirsiniz. Hazırladığınız bu karışımı iki ay boyunca cilt bakımınızı yaparken rahatlıkla kullanabilirsiniz.

2 ya da 3 damla parfüm, 2 yemek kaşığı susam yağı, 1 tatlı kaşığı bal, 1.5 tatlı kaşığı çiğ süt kreması, 2 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 tane yumurta sarısı, yarım tatlı kaşığı deniz tuzunu iyice cam kasede karıştırın ve buzdolabında saklayın. Bu karışımı istediğiniz zaman cildinizi nemlendirmek için kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu