Saç Bakımı

Ev Yapımı Saç Maskesi

Saç maskesi, saçları onaran, uzamasını sağlayan, saçları besleyen ve diğer pek çok saç sorununu çözen bir üründür. Saç Maskelerini kozmetik marketlerden kolaylıkla bulabilirsiniz. Biz doğal ürünler tercih etmenizi öneriz. Bal, yoğurt, süt ve yumurta gibi pek çok besin maddesiyle saç bakımı yapılabilir. Bunların yanında en önemli saç bakım ürünü de doğal yağladır. Kozmetik marketlerden alacağınız saç maskeleri yerine ev yapımı saç maskesi tercih etmelisiniz.

Ev yapımı saç maskesi kullanacaksanız, maske yapmadan önce ilk yapılacak şey saç sorununuzu iyi tanımaktır. Saçlarınızın en büyük sorununun ne olduğunu bilirseniz nokta atışı bir çözüm bulabilirsiniz. Böylece önünüze ilk çıkan maske tarifini veya kozmetik marketlerden seçtiğiniz rasgele bir maskeyi denemezsiniz.

Örneğin aşırı yıpranmış, kırılmış ve solgun görünen saçlara sahipseniz hangi yağları tercih etmeniz gerektiğini iyi bilmelisiniz. Okaliptüs yağının onarıcı etkisini keşfetmelisiniz. Aynı zamanda ceviz yağı ve susam yağında da aynı onarıcı etkiyi bulabilirsiniz. Bu yağlardan birine veya birkaçına alerjiniz varsa, badem yağı kullanarak saçlarınızı onarabilirsiniz.

Solgun saçlarınıza parlak bir görünüm vermek istiyorsanız chia tohumu yağını tercih edebilirsiniz. Saç kayıpları yaşıyorsanız ısırgan yağı doğru bir tercih olabilir..

Tüm yağlar pek çok özellikleriyle saçları yeniler. Bazı yağların da öne çıkan özellikleri vardır. Bunlardan faydalanarak saçlarınıza saç maskesi ile bakım yapabilirsiniz.

Saç maskesi yapmak için doğal yağlar tercih edecekseniz aşağıdaki içeriklere (üzerine tıklayıp ilgili içeriğe giderek) bir göz atabilirsiniz.

Shea Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifi

Balık Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifi

Ceviz Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifi

Çörek Otu Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

Tespih Ağacı Yağı (Neem Yağı) ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

Havuç Yağı ve Muz ile Yapılan Saç Maskesi Tarifi

Gül Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

Hint Yağı ile Saç Uzatan Maske Tarifi

Karanfil Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifi

Ylang Ylang Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

Fındık Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

Okaliptüs Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

Makadamya Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifi

Dulavrat Otu Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

Kenevir Tohumu Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

Yasemin Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

Ardıç Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

Zencefil Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

Kekik Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

Kenevir Tohumu Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

Susam Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu