Saç Bakımı

En Güzel Gelin Saçı Modelleri

Evlilik hazırlıklarının bitip, düğün gününün gelip çattığı o telaşlı gün, her şeyin sizin için en güzel şekilde gelişmesi ve gerçekleşmesini istersiniz. Aylarca yapılan hazırlıkların artık semeresinin alınacağı gün gelip çatmıştır. Erken saatlerde başlayan koşuşturmaca düzenli bir şekilde planlanılarak yapılması durumunda fazla sorun yaşamazsınız tabi yorgunluk ayrı. Bu günün böyle sorunsuz geçmesinde en büyük etken istediğiniz şeylerin tam olarak yapılmasından geçer. Özellikle de saç ve makyajınızın sizde bir hayal kırıklığı yaratmaması ve kendinizi bir prenses gibi hissetmeniz bu günün güzel geçmesinde etkendir.

Hayal kırıklığı yaşamamak için bu özel günün kuaför ayağında bir ön provanın olması sizin o günü sorun yaşamamanız için gerekli bir uygulamadır. Bunun için en uygun ve size istediğinizi gerçekleştirecek kuaförü bulmanız şarttır. Saçınız kadar burada size uygulanacak tüm kaş bıyık alımından makyajınıza kadar her türlü uygulamanın yapılması da önemlidir.

Kuaförünüze karar verdikten sonra diğer önemli konu ise nasıl bir saç ve makyaj istediğinize karar vermeniz gerekir. Saçınızın nasıl yapılacağına partnerinizin boyu, ten renginiz, saç renginiz, göz renginiz, gelinlik seçiminiz hatta gelin mekânı bile önemli ayrıntılardır.

Bütün bunlar birleşerek size uygun gelin saçı modelleri ne karar verilir. Genel olarak boyunuzu uzun göstermesi ve duanız ile birlikte kullanılan diğer aksesuarlarından tacın saçınızda duruşuna göre topuz modellerinden biri seçilebilir. Her türlü saç rengine ve gelinliğe de uygun olmaktadır. Burada buyunuz ve duvağınıza göre topuzunuzun üstemi? Altta mı? Dağınık mı? Olacağına karar verilir. Genel olarak kısa boylu bir gelin için boyunu da uzun göstermesi açısından üstte yapılacak topuz uygun olacaktır. Fakat uzun boylu ve damat ile aynı olan gelin adaylarının ise altta dağınık olarak bile tasarlanması uygundur. Topuzlar genelde boynu açık ve göğüs dekoltesi olan straptez gelinliklerde uygun modellerdir.

Kır düğünlerinde ise dağınık bukleli ve salık saçlar kadar çiçekli taçlar veya duvaklar kullanılarak tasarlanmakta ve ortama uygun bir gelin olmanızda yardımcı olunmaktadır.

En Güzel Gelin Saçı Modelleri

gelin saçı modelleri9 gelin saçı modelleri8 gelin saçı modelleri6 gelin saçı modelleri5 gelin saçı modelleri4 gelin saçı modelleri1 gelin saçı modelleri2gelin saçı modelleri3gelin saçı modelleri7

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı