El ve Tırnak Bakımı

El Lekeleri İçin Doğal Tarifler

Çok sayıda insanın şikayetçi olduğu el lekeleri artık bir sorun değil. Yaşlılık, güneş ve hastalıklar sebebiyle oluşan bu lekelerden kurtulmak çok kolay.

Sizin için de el lekeleri kurtulmanız gereken bir sorun mu? Bu tarifleri deneyerek siz de lekelerden kurtulabilirsiniz. Fakat unutmayın ki bu tür onarıcı kürler düzenli olarak kullanıldıklarında sonuç verirler. İlk kullanımda olumlu bir sonuç beklemek, gerçekleşmesi imkansız bir mucizedir.

El Lekeleri İçin Tarifler

Ellerdeki beyaz, kahverengi veya kırmızı lekelerden kurtulmak için aşağıdaki tarifleri uygulayın.

1- Kahverengi Lekeler İçin Tarif

Malzemeler:

♦ Limon suy
♦ Yaban turpu

Yapılışı:

Bir tane yaban turpunu kasenin içine rendeleyin. Üç tatlı kaşığı taze limon suyu ekleyip karıştırın ve lekeli bölgelere uygulayın. On dakika beklettikten sonra suyla yıkayın. Bu tarifi haftada bir kere uygulayın.

2- Kahverengi Lekeler İçin Tarif 2

Malzemeler:

♦ Yoğurt
♦ Limon suyu

Yapılışı:

Bir kaşık yoğurtla iki kaşık taze limon suyunu karıştırın. Lekelere uygulayın ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra yıkayın. Bu karışımı haftada iki kez uygulayın.

3- Tüm Lekeler İçin Tarif

Malzemeler:

♦ Hardal tozu
♦ Süt

Yapılışı:

İki tatlı kaşığı hardal tozu ve yarım çay bardağı sütü karıştırıp lekelere uygulayın. On beş dakika bekledikten sonra suyla yıkayın. Bu karışımı haftada iki kez uygulayın.

4- Tüm Lekeler İçin Tarif 2

Malzemeler:

♦ Zeytinyağı
♦ İspirto
♦ Çökelek

Yapılışı:

On beş damla zeytinyağı, on beş damla ispirto ve üç tatlı kaşığı çökeleği bir kabın içinde karıştırın. Pamukla alıp lekelere uygulayın. Kuruduktan sonra yıkayın. Bu karışımı haftada iki kere uygulayın.

5- Tüm Lekeler İçin Tarif 3

Malzemeler:

♦ Elma sirkesi
♦ Kırmızı Soğan

Yapılışı:

Bir tane orta boy kırmızı soğanı rendeleyip suyunu sıkın. Üzerine üç tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyip karıştırın ve pamukla lekelerin üzerine uygulayın. Bu karışımı haftada iki kez kullanın.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu