El ve Tırnak Bakımı

El Bakımında Vitamin Takviyesi

Elleriniz gün içinde kullandığınız temizlik malzemeleri ve deterjanlardan kızarır. Hatta çoğu zaman morarır. Üst yüzeyinde zımpara benzetmesi yapabileceğimiz sertleşmeler ve kurumalar oluşur. Bu gibi durumlarda ellerinizi beslemek ve eski sağlıklı haline getirmek gerekir. Bu sebeple el bakımında vitamin takviyesi oldukça önemlidir.

Hazırlayabileceğiniz basit bir vitamin kürü ile ellerinizi besleyip eski sağlığına kavuşturmak çok kolay. Böyle durumlarda, doğanın en zengin besinlerinden biri olan patates ellerinizin ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallarle imdadınıza yetişecektir. İçeriğinde C , A , B  VE P vitamini ihtiva etmesinin yanı sıra kalsiyum, demir, fosfor ve potasyum deposu patates ile çok basit bir kür hazırlayabilirsiniz. Bu kür el bakımına vitamin takviyesi için yeterli olacaktır.

El Bakımında Vitamin Takviyesi Kürü

Malzemeler:

♦ Patates
♦ Badem yağı

Yapılışı:

Bir küçük boy patatesi haşlayıp soğutun. Soğuduktan sonra iyice ezin. İçine bir çorba kaşığı badem yağı ekleyin ve iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı eşit bir şekilde ellerinize sürün . 15 dakika kadar bekletin. Bu bekleme süresinde ellerinize poşet eldiven geçirebilirsiniz. Sonrasında ellerinizi ılık su ile yıkayın ve yumuşak bir havlu ile kurulayın.

İhtiyaç halinde bu kürü bir hafta veya on gün aralıklarla tekrarlayabilirsiniz.  Patatesin ellerinizde ‘’vitamin mucizesi‘’ yarattığını göreceksiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu