Saç Bakımı

Çörek Otu Yağı Saça Faydaları

Hepimiz günlük hayatın koşturmacasına kendimizi kaptırırız. Saçlarımızı önemsiyor olsak da bakım yapacak vakti ayırmayız. Çoğu zaman saçlarımıza şekil vermek için jöle, krem, sprey ve köpükler kullanırız. Hatta bazen öyle yoğun oluruz ki saçlarımızı yıkamak yerine kuru şampuanlar kullanırız. Çoğunlukla güzel kokular ilgimizi çeker ve saç parfümleri satın alırız.

Eğer saçlarımızla uğraşacak vaktimiz olursa güzel bir fön çekeriz. Dalgalı saçlar istiyorsak maşa yapar, dalgalardan sıkıldıysak da düzleştiririz. Tüm bu uygulamaların sonunda mutlu hissederiz belki ama olan saçlarımıza olur.

Saçlarımız elektronik cihazlara ve kimyasal ürünlere maruz kalınca yavaş yavaş zayıflamaya başlar. Kırıklarla dolar ve saç dökülmeleri yaşanır. Saçlarımız eskisi kadar parlak ve canlı görünmez. Hal böyle olunca, daha fazla kimyasal kullanarak sağlıklı bir görünüm yaratmaya çalışırız.

Saçlarımızın sağlığını kaybettiği bu noktada çörek otu yağı devreye girer. Mucizevi etkisiyle saçları kökten uca yeniler. Hatta eskisinden daha sağlıklı saçlara sahip olacağınızı bile söyleyebiliriz.

Çörek otu yağının saça faydaları oldukça fazladır. En önemlisi ise saç dökülmelerini önleme özelliğidir. Böylece bizim için en önemli sorunu çözmüş olur. Düzenli kullanımlarda bu etki kalıcı olur ve saçlar eskisinden daha sağlıklı bir hal alır.

Çörek otu yağı çeşitli karışımlarla da uygulanabilir. Taze sıkılmış limon suyuyla karıştırılarak veya zeytinyağı ile birlikte de sürülebilir. Böylece etkisi iki kat daha artmış olur.

Haftada bir kez yapılan saç bakımı, saçların daha güçlü, sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlar. Çörek otu yağı haftalık bakım için en uygun bitkisel yağlardan biridir. Aldığınız çörek otu yağının doğal olmasına mutlaka dikkat edin. Aksi takdirde saçlarınıza daha çok zarar verebilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu