Saç Bakımı

Çörek Otu Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

Çörek otu yağı, saç dökülmelerini önleme özelliğiyle ön plana çıkan bir bitkisel yağdır. Çörek Otu Yağı ile Yapılan Saç Maskesi saçlarınız için iyi bir ilaç sayılabilir. Çörek otu yağının, zeytinyağı ile birlikte kullanımı oldukça yaygındır.

Çörek otu yağı alırken doğal olmasına dikkat edilmelidir. Güvenilir olmayan bir yerden alınmamalıdır.

Çörek otu yağı ile saç maskesi yapacaksanız, bunu düzenli olarak tekrar etmeniz gerekir. Haftada bir veya iki kez düzenli olarak saç maskesi ile saç bakımı yapmalısınız. Aksi takdirde sonuç almak mümkün olmayacaktır.

Maske Tarifleri

1- Saçları Güçlendiren Maske Tarifi

Malzemeler:

♦ Çörek otu yağı

♦ Limon suyu

♦ Çam terebentin yağı

♦ Ihlamur çayı

Yapılışı:

Bir kabın içine iki tatlı kaşığı çörek otu yağı koyun. Üzerine iki çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu ekleyin. Son olarak iki tatlı kaşığı çam terebentin yağı ve üç yemek kaşığı ıhlamur çayını da koyup güzelce karıştırın.

Elde ettiğiniz karışımla, önce saç diplerinize masaj yapın. Daha sonra tüm saçlarınıza iyice yedirin.

Saçlarınızı sarıp yirmi dakika bekleyin. Sürenin sonunda saçlarınızı uygun bir şampuanla yıkayabilirsiniz.

2- Saçlara Parlaklık Veren Maske Tarifi

Malzemeler:

♦ Çörek otu yağı

♦ Zeytinyağı

♦ Elma sirkesi

♦ Deniz tuzu

Yapılışı:

Bir yemek kaşığı çörek otu yağını, iki yemek kaşığı zeytinyağı ile birlikte bir kabın içine koyun. Üzerine iki yemek kaşığı elma sirkesi ve yarım tatlı kaşığı deniz tuzu ekleyin.

Malzemeleri güzelce karıştırdıktan sonra elde ettiğiniz maskeyi saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Maskeyi iyice yedirince sıcak bir havluyla saçlarınızı sarın.

İki saat boyunca bekletin ve sürenin sonunda saçlarınızı yıkayın. Yıkama esnasında kullandığınız şampuanın saç yapınıza uygun olmasına özen gösterin.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu