Cilt Bakımı

Cildi Güzelleştirici Muz Maskeleri Nelerdir

Muz birçok maske tarifinde kullanılmaktadır. Yüz bakımı dışında saç bakımı içinde çok yararlıdır. Muz A, B ve E vitamini içerdiğinden cilt için oldukça faydalıdır. Cildi güzelleştirici muz maskelerini uygularken cildinizin temiz olmasına yüzünüzde makyaj olmamasına dikkat etmelisiniz.

Evde cilt bakımınızı yapacağınız ilk tarifte gerekli malzemeler 1 çorba kaşığı bal, 1 adet muz, 1 çorba kaşığı limon suyu. Muzu çatal yardımı ile ezin ve üzerine bal ve limon suyunu ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze kalın bir tabaka halinde sürüp 15 dakika bekletin. Cildinize yaptığınız işlem bittikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

4/1 muzu ezin ve üzerine 1 çay kaşığı bal, 2 yemek kaşığı yoğurt ekleyip karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürüp 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maske kuru ciltler için nemlendirici görevi yapar ve cildiniz yumuşacık olur. Yorgun bir yüzünüz varsa sadece 1 adet muzu ezip cildinize masaj yaparak sürdüğünüzde cildinizdeki parlaklığı hissedeceksiniz. Bu maskeyi yaptıktan sonra 10 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Haftada 2 defa bu maskeyi cildinize uygularsanız teniniz yumuşacık olur ve net bir görünüm kazanır.

1 adet muzu çatalla ezip 1 tatlı kaşığı kaymakla karıştırın. Püre haline gelen bu karışımı yüzünüze sürün ve 20 dakika kadar bekleyin. Bu maskeyi cildinize uyguladığınızda cildiniz nemlenir ve yumuşacık olur. Bu maskeyi tüm karma cilt tipleri uygulayabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu