Cilt Bakımı

Cildi Geren Maskeler Nelerdir Ve Tarifi?

Cildinizin gergin ve genç görünmesi zaman içinde cildinizi nasıl kullandığınız ile alakalı bir durumdur. Doğal ürünlerle yapacağınız cildi geren maskeler sizi olduğunuzdan daha genç gösterecektir. Evde yapacağınız maskelerle yüzünüz bir bebek gibi yumuşak olacak ve pürüzsüz bir görünüm kazanacaktır.

Bal cilt bakımı yaparken en çok kullanılan bir üründür. Gerçekten doğal bir balı yemek ve cildinize uygulamak çok yararlıdır. 1 adet ayvayı soyun ve çekirdeklerini çıkarın. Maske için gerekli olan malzeme ayvanın çekirdekleridir. Çıkardığınız çekirdekleri ezin ve bir fincan suya koyun. Üzerine 1 tatlı kaşığı balı ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı 2 gün boyunca cam kavanozda bekletin. 2 gün sonra yatmadan önce bu karışımı cildinize sürün ve sabaha kadar bekletin. Uyandığınızda yüzünüzü yıkayın. yüzünüzü yıkadıktan sonra cildinizin gerginleştiğini ve parladığını görünce gözlerinize inanamayacaksınız. Bu maske haftada 2 kez yapılabilir. Düzenli olarak yaptığınız bu maske cildinizi gerginleştirecektir.

Cilt maskelerinin olmazsa olmazı salatalık bu tarifte de yer almaktadır. 1 yemek kaşığı salatalık suyu, 1 yemek kaşığı elma suyu, 1 yemek kaşığı maden suyunu karıştırın ve buz kalıplarına dökün. Bir gün buzlukta bekledikten sonra donmuş halde olan karışımı cildinizde eriyene kadar gezdirin. Bu maskeyi her sabah uyandığınızda yapabilirsiniz. Cilt için son derece etkili bir maskedir.

Sadece bir adet yumurta akını çırparak yüzünüzün tamamına sürün. Yumurta akını yüzünüze sürdüğünüz anda cildinizdeki gerilmeyi hissedeceksiniz. 20 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü su ile yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi üç günde bir yüzünüze uygularsanız daha hızlı sonuç alırsınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu