Saç Bakımı

Ceviz Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifi

Ceviz yağının saça faydaları arasında en önemlileri saça renk verme ve yıpranmış saçları onarma özellikleridir. Erken yaşta saç beyazlaması sorunu yaşayanlar için ilaç gibi bir yağdır. Ceviz yağı ile yapılan saç maskesi, saç beyazlama sürecini uzatır ve saç dökülmesi sorununu kökünden çözer.

Doğal olduğuna emin olduğunuz bir ceviz yağı saçlarınız üzerinde harikalar yaratabilir. Tek yapmanız gereken şey, ceviz yağı ile saç bakımı yapmaya başladığınız zaman bu düzeni bozmamaktır. Haftada bir kez uyguladığınız ceviz yağı maskesi, saçlarınızı adeta yenileyecektir.

Ceviz yağı ile evde maske yapımı oldukça kolay. Gelin, tarifi birlikte inceleyelim.

Ceviz Yağı ile Maske Tarifi

Malzemeler:

♦ Ceviz yağı

♦ Zeytinyağı

♦ Soya yağı

Yapılışı:

Bir kabın içine bir kaşık zeytinyağı, bir kaşık soya yağı ve bir kaşık ceviz yağı koyun. Eğer saçlarınız çok uzunsa ikişer kaşık koyabilirsiniz. Önemli olan, üç yağın da eşit miktarda olmasıdır.

Güzelce karıştırdığınız yağları kökten uca tüm saçlarınıza sürün. Sonra saçlarınızı sıcak ve nemli bir havluyla güzelce sarın. Sıcak havlu, maskenin saçlara daha iyi nüfuz etmesini ve daha etkili olmasını sağlayacaktır.

Maskeyi saçlarınızda yarım saat beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Düzenli olarak ceviz yağı ile saç bakımı yaparsanız, kısa sürede saçlarınızdaki büyük değişimi görebilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu