Cilt Bakımı

Canlandırıcı Cilt Maskeleri Nasıl Yapılır?

Çevresel etkenler ve yüze uygulanan kozmetik ürünlerinde etkisinden dolayı cilt zamanla kurur ve cansız görünür. Ancak bütün bu olumsuzlukları gidermek için, evinizde canlandırıcı cilt maskeleri yaparak cilt bakımınızı yapabilirsiniz.

Canlandırıcı Cilt Maskeleri Tarifi

İlk maske tarifi için gereken malzemeler; 2 çay kaşığı bal, yarım avokado, 2 çay kaşığı polen ve yeteri kadar süt. Bütün malzemeleri bir kapta karıştırın ve son olarak karışım krem kıvamına gelene kadar süt ilave edin. Elde ettiğiniz bu karışımı cildinize ve boyun bölgenize sürün. 30 dakika beklettikten sonra cildinize uyguladığınız maskeyi su ile yıkayabilirsiniz. Cildinizi canlandıracak olan bu maskeyi haftada bir defa yapmanız yeterli olacaktır.

1 tutam ıhlamur ve 1 çorba kaşığı krem yapacağınız maske için gerekli malzemelerdir. Öncelikle ıhlamuru kaynar suyun içine atın ve demlenmesini bekleyin. 1o dakika sonra demlediğiniz ıhlamuru süzün ve ıhlamur suyundan iki tatlı kaşığı alarak 1 çorba kaşığı kremin üzerine ekleyin. Elde ettiğiniz bu karışımı cildinize sürün ve 10 dakika kadar bekleyin. Bu maskeyi cildinize haftada 2 kez uyguladığınızda cildinizin canlandığını göreceksiniz.

1 adet pişmiş ve çatal yardımı ile ezilmiş havucun üzerine bir adet ezilmiş avokado ekleyin ve iyice karıştırın. Daha sonra üzerine 1 adet yumurta, 6 tatlı kaşığı bal ve 1 çorba kaşığı kremayı ekleyin ve iyice karıştırmaya devam edin. Elde ettiğiniz bu maskeyi cildinize sürün ve 15 dakika kadar bekletin. Süre sonunda cildinizi su ile yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada bir kez cildinize uygulayabilirsiniz.

Evinizde cilt bakımınızı yapmak için hazırlayacağınız bir diğer maske tarifi için yarım tatlı kaşığı jojoba yağı ve 3 adet olgun çilek gerekli olan malzemelerdir. Öncelikle çilekleri bir çatal yardımı ile ezin ve üzerine jojoba yağını ekleyin. Bu karışımı cildinize sürün ve 20 dakika beklettikten sonra yıkayın. Bu maskeyi düzenli olarak cildinize uyguladığınızda cildinizin parladığını ve canlılık kazandığını göreceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu