Saç Bakımı

çam Yağının Saça Faydaları

Çam yağının saça faydalarını bilmiyorsanız, saç sorunları yaşamanız çok normal. Sağlıklı uzayan ve parlak görünen saçlar için çam yağı mucizevi bir bitkisel yağdır. Çam fıstığı yağı olarak da bilinir.

Peki nedir bu çam yağı? Bakım yaparken çam yağının saça faydaları nelerdir? Tüm soruların yanıtlarını tek tek inceleyelim ve çam yağının saçlardaki etkisini sıralayalım.

♦ Saçlardaki kepek sorununu çözer ve kepek oluşumunu en aza indirir.

♦ Mat görüntüyü ortadan kaldırır. Saçların parlak görünmesini sağlar.

Çam yağı saç diplerini besleyerek saçların daha güçlü uzamasını sağlar.

♦ Kırılan ve kopan saçların yerine yenisinin çıkmasında etkili olur.

Çam yağının en önemli etkilerinden biri de saçların daha hızlı uzamasını sağlamasıdır.

Çam yağı saça nasıl uygulanır? Bu sorunun cevabı oldukça basit. Yarım bardak suyun içine sekiz damla çam yağı ekleyerek saç diplerine ve saçlara masaj yaparak uygulayın. Çam yağı güçlü bir yağ olduğu için yanma hissi olabilir. Sağlığınızı kötü etkileyecek alerjik bir reaksiyon olmadığı sürece bu yanma normal bir durumdur.

Çam yağı, güçlü etkisinden dolayı tek başına kullanılmamalıdır. Badem yağı veya zeytinyağı gibi taşıyıcı yağlarla karıştırılarak kullanılabilir. Her karışımda çam yağı diğer yağlara oranla çok az olmalıdır.

Çam yağı gözünüze temas ederse bol suyla yıkamayı ve aksi bir durumda doktora gitmeyi unutmayın. Saç bakımı yapmak isterken sağlığınızı tehlikeye atmayın.

Saç bakımı için her yolu denediğiniz halde hala saçlarınız güçlü değilse çam yağını mutlaka denemelisiniz. Birkaç uygulamadan sonra saçlarınızın güçlendiğini hissedecek ve çam yağı uygulamasından vazgeçemeyeceksiniz. Düzenli kullanımlarda çam yağı, saçlarınız için gerçek bir ilaçtır. Doğal olanı almaya ve haftada iki kez çam yağı ile saç bakımı yapmaya özen gösterin.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu