Saç Bakımı

çam Terebentin Yağının Saça Faydaları

Terebentin, ağaçların reçinesine denir. çam terebentin, pek çok rahatsızlıkta kullanılan bir şifa kaynağı olarak bilinir. Antiseptik ve antibiyotik özelliklere sahiptir. Çam yağı olarak da anılmaktadır. Fakat çam yağı ile çam terebentin yağı birbirlerinden farklıdır.

Çam terebentin yağı, son yıllarda sıkça saç bakımı için kullanılmaktadır. Çam terebentin yağının saça faydalarının en çok bilineni, saçların hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlama özelliğidir.

Geç uzayan saçların yanında, bir de saç dökülmesinden şikayetçiyseniz, çam terebentin yağı saçlarınız için biçilmiş kaftan demek mümkün. Saç dökülmelerini durdurmakla kalmıyor. Dökülen saçların yerine yeni saçlar çıkmasına da yardımcı oluyor.

Çam terebentin yağı saç köklerini beslediği için, yeni saçlar daha kalın ve güçlü çıkar. Aynı zamanda saçlarınızı gürleştirerek, seyrek saç sorunundan da kurtulmanızı sağlar.

Çam terebentin yağını kullanırken alerjiniz olup olmadığına emin olmalısınız. Eğer alerjik bir reaksiyon almıyorsanız bile, taşıyıcı yağlarla karıştırarak kullanmanız önerilir. Çam terebentin yağı uçucu bir yağ olduğundan, rahatsız edici sonuçlar doğurabilir. Zeytinyağı ile karıştırarak kullanmanız oldukça sağlıklıdır.

Aynı zamanda çam terebentin yağını, şampuanınızın içine birkaç damla ekleyerek düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Çam terebentin yağının saça faydaları dışında da pek çok alanda kullanıldığını biliyor muydunuz? İdrar yolu enfeksiyonları, romatizma, şeker ve grip gibi rahatsızlıklar için oldukça etkili bir ilaç sayılabilir. Hatta çam terebentin yağının selülit tedavisinde olumlu sonuçlar verdiği de görülmüştür.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu