Saç Bakımı

Boya Saç Telini Kalınlaştırır Mı?

Kozmetik ürünleri kullanmanın saça oldukça zararı vardır. Kozmetik ürünlerin kullanımı, çevresel faktörler, ısıtıcılar saçların incelmesine ve zayıflamasına neden olur. Peki bu durumda saçı boyamak doğru bir yöntem midir? Boya saç telini kalınlaştırır mı? Evet boya saç telini kalınlaştırır ve saçlarınızın dolgun görünmesini sağlar.

Saçlarınızı boyamaya karar verdiğiniz zaman ten renginize uygun olarak doğru bir seçim yapmanız için kuaförünüze danışabilirsiniz. Koyu Saçlarınızı açık bir renge boyamak istiyorsanız boya işleminden önce saçınıza açıcı kullanmak zorundasınız. Bu işlemde saç tellerinizin incelmesine ve zayıflamasına sebep olur. Saç açıcısı kullanmadan boyanan saçlar daha dolgun ve canlı görünür. Saçlarınızın kalınlaşmasını istiyorsanız saçlarınızın renginden daha koyu bir renk ile saçlarınızı boyamalısınız. Ayrıca saçınızı dolgun gösteren diğer bir işlemde saçlarınızın arasını farklı renkle boyamaktır. Bu şekilde saçlarınız daha gür ve sağlıklı görünür.

Saçlarınızın dolgun görünmesi için saç kesiminizi değiştirmelisiniz. Örneğin, kat verilerek kesilen saçlar daha gür ve sağlıklı görünür. Ayrıca sağlıklı beslenerek de saçlarınızı kalınlaştırabilirsiniz. Vücudun alması gereken vitamin ve mineraller alınmadığında saçlar güçsüzleşir, matlaşır ve cansız görünür. Protein ağırlıklı beslenme, sebze ve meyve tüketimi saçlar için vücuda alınması gereken besinlerdir. Ayrıca evde uygulayacağınız saç maskeleri ve yağlar ile saçlarınızı nemlendirebilir, bakım yapabilir ve canlandırabilirsiniz. Boyanan saçın da yıpranmaması için bakıma ihtiyacı vardır. Haftada bir defa saçlarınıza zeytinyağı sürerek saçlarınızın nemlenip yumuşamasına ve sağlığına kavuşan saç telinin kalınlaşmasına yardımcı olur.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün