Saç Bakımı

Bitlenme İçin Doğal Yağlar

Özellikle annelerin başının belası olan bitlenme için doğal yağlar da artık bir çözüm sayılabilir.

Bitler, saç diplerinde ve saç tellerinde yaşayan, saç derisindeki kanı emerek büyüyen canlılardır. Bilinenin aksine bitler temiz saçlara bulaşır.

Bitlenme için pek çok şampuan bulabilirsiniz. Fakat doğal çözümler de bulmak mümkün. Pek çok yönden saç bakımı sağlayan doğal yağlar, bitlenme konusunda da imdadınıza yetişiyor.

Saçlarınıza uyguladığınız doğal yağlar, bitlerin hava almasını engelleyecek ve sersemletecektir. Başınızı sarıp bir süre beklettiğinizde bitlerin ve sirkelerin tamamen ölmesini sağlayacaktır.

Bitlenme için doğal yağlar ile uygulama yapacaksanız, kullandığınız yağa alerjiniz olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Kolunuzun bir bölümünde ufak bir deneme yaparak durumu kontrol altına alabilirsiniz.

Bitlenme İçin Doğal Yağlar

1- Jojoba Yağı

2- Yasemin Yağı

3- Çay Ağacı Yağı

Üç yağ da bitlerden ve bit üretiminden kurtulma konusunda oldukça etkilidir.

Özellikle yasemin yağı bu konuda önemli bir etkendir. Bit ve bit yumurtası için iyi bir ilaçtır. Zeytinyağı ve badem yağı ile karıştırıldığında sirke üretimini durdurur. Esansiyel yağ olduğundan, tek başına kullanılması önerilmez.

Bitlerden kurtulmak için gaz sürmek gibi baı yöntemler de vardır. Fakat küçük bir çocuğun bu kokuya maruz kalması bile oldukça risklidir. Bu sebeple saçlara ve saç derisine uygulanması asla tavsiye edilmez. Doğru yöntemler uygulanması ve bitlerden kurtulduğunuzda, kullanılan eşyaların sterilize edilmesi önerilir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu