Saç Bakımı

Bitkisel Saç Bakım Yağları Nelerdir

Saçlarınıza bakım yapmak için saçlarınızın yıpranmasını beklememelisiniz. Aslında saç zaten gün içerisinde birçok şeye maruz kaldığından sürekli yıpranma eğilimindedir. Bitkisel saç bakım yağları kullanarak saçınızın sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Argan yağı, saç için çok faydalı bir yağdır. Banyodan önce ya da sonra saçlarınıza argan yağını sürebilirsiniz. Sürdükten sonra saçlarınızda 1 saat bekleyin. Bekleme aşamasında saçlarınızı bir havlu ile sarın ve daha sonra yıkayın.

Avokado yağı, saça yumuşaklık ve parlaklık verir. Saçlarınızın ışıl ışıl görünmesine yardımcı olur. 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı badem yağı, 1 yemek kaşığı avokado yağını bir tavaya koyun ve hafifçe ısıtın. Elinizi yakmayacak kadar ısınması yeterlidir. Bu karışımı saçınıza uygulayın ve saçınızda 20 dakika bekletin. Daha sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Kenevir yağı, cilt bakım ürünlerde de kullanılmaktadır. Kenevir yağı saç kırıklarınızı onarır ve saçlarınızın sağlıklı uzamasını sağlar.

Keten yağı, cilt bakımından saç bakımına güzellik uygulamalarında kullanılır. Keten yağını duştan önce saçınıza uygulayın ve 20 dakika bekletin. Saçlarınızı yıkadıktan sonra saçınızdaki yumuşaklığı ve parlaklığı hissedeceksiniz. Keten yağını saçınıza düzenli uyguladığınızda bir ay sonra saçlarınızdaki olumlu değişimi göreceksiniz.

Zeytinyağı, bütün saç maskelerinde kullanılmaktadır. Saç için oldukça faydalı ve etkili bir yağdır. Isıtıp saç diplerinize sürdüğünüz zeytinyağını saçınızda 30 dakika bekletin ve daha sonra yıkayın.  Zeytinyağı saçınızın nemlenmesini ve buna bağlı olarak yumuşamasını sağlar. Saçlarınız zamanla beslenir ve hacim kazanır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı