Saç Bakımı

Biberiye Yağıyla Saç Uzatma

Saç uzatamama problemi herkes tarafından sıklıkla yaşanır. Saç uzatmak için birçok şampuan, kozmetik ürünler kullanılabilir. Ancak evde saçınızı uzatmak için uygulayabileceğiniz bir yöntem vardır. Biberiye yağıyla saç uzatabilirsiniz. Ancak sonuç almak istiyorsanız düzenli olarak biberiye yağını saçlarınıza sürmelisiniz. Bu süreçte sabırlı olmak gerekir.

Biberiye yağını tek başına saç derinize uygulayabileceğiniz gibi avokado yağı, tatlı badem yağı ve buğday tohumu yağını karıştırarak da bu uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Biberiye yağı hem saç uzatır hem de dökülen saçların yerine yenilerinin çıkmasında yardımcı olur.

Biberiye yağı saç derisini ve saçları nemlendirir, yumuşatır. Saç derinizdeki rahatsız edici kaşıntılara iyi gelir. Zayıflamış olan saç tellerinin güçlenmesine yardımcı olur. Saçlarınıza masaj yaparak yedirdiğiniz biberiye yağı saç derinizde kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur. Saçlarınız eskisinden daha sağlıklı uzar. Saçlarınızda kepek oluşumu var ise bu oluşumun giderilmesine yardımcı olur.

Genetik bir yapıdan dolayı saçlarınız çok erken yaşta dökülmeye başlıyorsa, nasıl olsa saçlarım dökülecek diye bakım yapmayı bırakmamalısınız. Biberiye yağının güçlü etkisiyle bu durumu geciktirme şansınız var. Biberiye yağı saç köklerini canlandırır, dökülmeleri etkili bir şekilde önler.

Biberiye yağı çok etkili bir yağdır. O yüzden başka yağlarla karıştırmak istediğiniz zaman aktarınızdan bu konu ile ilgili bilgi almalısınız. Aksi takdirde cildiniz tahriş olabilir. Dikkat etmenize rağmen cildinizde yanmalar, kızarıklıklar ve kaşınmalar olursa mutlaka bir doktora görünmeyi ihmal etmemelisiniz.

BADE

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı