Saç Bakımı

Biberiye Yağı Saça Faydaları

Saç uzatamama herkesin ortak problemidir. Şampuanlar, kremler, maskeler ve türlü türlü kürler denense de bazen sonuç alınamayabiliyor. Bitkisel yağların en önemli özelliği de kozmetik ürünleriyle ulaşılamayan sonuçları sağlamaktır. Doğal olmaları sağlık açısından da risk teşkil etmez. Böyle durumlar için biberiye yağı kullanmayı denediniz mi?

Biberiye yağı tek başına rahatlıkla uygulanabilir. Fakat daha hızlı sonuç almak için diğer yağlarla karışım yaparak da uygulayabilirsiniz. Bu yağlar; avokado yağı, badem yağı, zeytinyağı ve buğday tohumu yağıdır.

Biberiye yağıyla saç uzatmak isteyenlerin biraz sabırlı olması gerekmektedir. Hızlı sonuç veren pek çok bitkisel yağ olsa da, biberiye yağında süreç çok da hızlı işlemez.

Her ne kadar belli bir hızda uzama sağlasa da, sağlam adımlarla ilerleme konusunda en doğru tercilerden biridir.

Biberiye yağının saça faydalarından biri de saç köklerini güçlendirmesidir. Özellikle saç diplerine masaj yaparak uygulandığında saçların daha sağlıklı uzamasını sağlar. Aynı zaman saç kırılmalarını önler.

İçeriğinde barındığı kafeik ve rozmarinik asit sayesinde saçların hacim kazandırır. Saçların daha parlak ve canlı görünüme kavuşmasını sağlar.

Biberiye yağı, saç diplerine uygulandığında, saç derisinde oluşan rahatsız edici kaşıntıyı da engeller. Saç derisini besler ve yumuşatır.

Kurumuş saçların neme kavuşmasını ve kuruluk sorunu yaşamamasını sağlar.

Biberiye yağı oldukça güçlü bir yağdır. Bu sebeple, özellikle hassas bünyelerde tahrişe sebep olabilir. Önce alerjik bir reaksiyon vermeyeceği konusunda emin olmanızı tavsiye ederiz. Tedbir amaçlı, karışım yaparak kullanırsanız daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu