El ve Tırnak Bakımı

Bakımsız Görünen Eller İçin Bakım Tarifi

BGünlük yaşantı içinde, hayatın akışını sürdürebilmek için en çok çalışan ve hırpalanan uzvumuz ellerimizdir. Kötü hava şartları, ev işlerinde kullanılan temizlik malzemeleri, çok soğuk veya çok sıcak suya maruz kalmaları ile birlikte eller fazlasıyla yıpranır. Böylece bakımsız görünen eller rahatsız edici bir hal alır.

Gün içinde gerekli duyulan tüm ihtiyaçlarımız için ellerimizi kullanırken, bu kadar yorduğumuz ellerimizin sağlığını ve canlılığını ne kadar önemsiyoruz? Bir düşünsenize, ya ellerimiz olmasaydı? Ellerinize gereken ve ihtiyacı olan bakımı sağlıyor musunuz?

Doğanın bize sunduğu, en kıymetli besin ürünlerinden biri olan balın, yumuşatıcı ve canlandırıcı etkisinden, sadece gıda sektöründe değil cilt bakımında ve kozmetik dünyasında da her zaman faydalanılmıştır. Ellerinizin canlılığını kazanmasında da güzel bir yardımcı olacağını biliyor muydunuz?

Bakımsız Görünen Eller İçin Bakım Tarifi

Malzemeler:

♦ Bal
♦ Yumurta akı
♦ Gliserin

Yapılışı:

Öyleyse 2 kaşık bal, 1 yumurta akı ve 1 kaşık gliserini karıştırıp bir krem hazırlayın. Bu karışımı yumuşak hareketlerle ellerinize sürün ve birkaç dakika cildinizin emmesi için bekleyin. Daha sonra ellerinizi ılık su ile yıkayın ve yumuşak bir havlu ile kurulayın. Bu uygulamayı ihtiyaca göre hafta bir-iki kez tekrarlayın. Böylece bakımsız görünen eller, eskisinden daha yumuşak ve daha canlı bir görünüme kavuşacak. Siz de kısa sürede bu bakım tarifinin etkisini göreceksiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu