Saç Bakımı

Aşırı Kuruyan Saçlar için Hindistan Cevizi Yağı

Birçok saç tipinin bakımı zordur. Ancak aşırı kuruyan saç tipinin bakımının zor olmasının yanı sıra şekil vermek her zaman nemli tutabilmek oldukça sıkıntılıdır. Bu sıkıntıyı giderebilmek için saçınıza evde yapabileceğiniz doğal maskeler uygulayabilirsiniz. Özellikle aşırı kuruyan saçlar için hindistan cevizi yağı kullanmak saçlarınıza oldukça iyi gelecektir.

Aşırı kuru bir saça sahipseniz saçlarınız kuruyken tarama işlemi yapmamalısınız. Saçınızı biraz su ile ya da bakım suları ile nemlendirerek taramanız saçınızın kırılmasını önlemenize yardımcı olacaktır.

Kuru saçlara Hindistan cevizi yağını kullanmak saçlarınızın nemlenmesini sağlar, saçlarınızın canlı görünmesine yardımcı olur ve saç köklerinin güçlenmesinde etkilidir. Hindistan cevizi yağını aktarlardan veya marketlerden temin edebilirsiniz. Bu yağı elinize döktüğünüzde kremsi bir dokunuş hissedersiniz. Hem saçlarınıza hem de cildinize sürdüğünüz Hindistan cevizi yağı uygulama yaptığınız bölgeye nemlendirme işlemi yapar.

Hindistan cevizi yağı ile yapacağınız saç maskesi için, 1çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı tek uygulama için yeterlidir. Hindistan cevizi yağını saç diplerinden başlayarak uçlara doğru masaj yaparak yedirin. Saçınıza bir bone takıp 30 dakika bekletin. Daha sonra durulayabilirsiniz. Eğer bu işlemi yatmadan önce uygulamak isterseniz bu yağın saçınızda sabaha kadar kalmasında hiçbir sakınca yoktur. Dikkat edilmesi gereken bir husus var ki iyi yıkanmayan saçta gözenekler tıkanır, saç kökü zarar görür ve derinin nefes alması engellenir. Saçınızı çok iyi durulamak önemli bir ayrıntıdır.

Hindistan cevizi yağı kozmetik ürünlerde kullanılan bir üründür. Kokusu çok güzeldir. Amerika da kullanılan yağlar arasında ilk sırayı aldığı araştırmalar sonunda ortaya çıkmıştır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı