Saç Bakımı

Argan Yağı Saça Faydaları

Yıpranmış saçların bakımında en etkili olan ve en yaygın kullanılan yağ argan yağı diyebiliriz. Argan yağının saça faydaları oldukça fazladır.

B ve E vitaminleri bakımından oldukça zengin bir yağdır. Barındırdığı vitaminler sayesinde saçların onarımında etkili olur.

Saçları tüm çevresel faktörlere karşı koruyan bir kalkan görevi görür. Saçları besler ve yıpranma eğilimini en aza indirir.

Saçlarının uzamamasından şikayet etmeyen kadın neredeyse yoktur. Bu konuda da imdadımıza argan yağı yetişir. Saçların daha hızlı uzamasını sağlar.

Argan yağının saça faydaları dendiğinde belki de ilk sırada yer alacak olan özelliği yumuşatması olabilir. Sert saçlara sahip olanlar için iyi bir çözümdür. Argan yağı kullanarak, nemli ve daha yumuşak saçlara sahip olabilirsiniz.

Fön makinesi, saç düzleştiriciler ve maşalar saçları yıpratır. Daha fazla kırık oluşmasına ve dökülmesine sebep olurlar. Argan yağı, elektrikli cihazların kötü etkisini ortadan kaldırır ve saçları onarır. Aynı zamanda boyanın ve güneşin saçlara verdiği zararı da en aza indirir.

Argan yağı içeren şampuan ve saç kremlerini pek çok kozmetik mağazasında bulabilirsiniz. Tercihiniz bu yönde değilse, kendi argan yağı içeren şampuanınızı yapabilirsiniz. Sadece birkaç damla argan yağını şampuanınıza karıştırarak kullanabilirsiniz. Böylece daha canlı ve gür saçlara kavuşabilirsiniz.

Argan yağını farklı bir şekilde de kullanabilirsiniz. Saç köklerine ve saçlara masaj yapacak şekilde saçlarınıza sürebilirsiniz. Bu işlem yalnızca otuz dakika sürüyor. Bir havluyla otuz dakika boyunca bekliyor ve sonra saçlarınızı yıkıyorsunuz.  Bu işlem saçların kabarmasını da engelliyor.

Haftada bir kez argan yağıyla bakım yapmak yeterlidir. Kısa sürede karşılığını alacağınıza hiç şüpheniz olmasın.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu