Cilt Bakımı

Anında Etkili Cilt Bakım Maskeleri Nelerdir

Elinizin altında bulunan malzemelerle anında etkili cilt bakım maskeleri yapmanız mümkündür. Bu maskeler oldukça kolaydır ve doğal ürünler kullanıldığından cildiniz için de çok faydalıdır.

1 adet elmayı rendeleyin ve üzerine 2 yemek kaşığı bal ekleyin. Bu karışım macun kıvamını alacaktır. Bu maskeyi yüz ve boyun bölgenize sürün ve 10 dakika kadar bekletin. Süre bitiminde cildinizi su ile yıkayabilirsiniz.

Limon ile yapacağınız maske ise cildinizdeki yağ oranının dengelenmesine yardımcı olur. 1 adet yumurta sarısı ve 1 adet limon suyunu karıştırarak göz ve dudak çevresi hariç yüzünüzün her yerine iyice sürün. bu maskeyi uygularken masaj yapmayı ihmal etmeyin. 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü su ile yıkayabilirsiniz.

Zeytinyağı cilt için çok besleyici bir yağdır. Özellikle yüzünüzde kalan makyajların temizlenmesi için çok etkilidir. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Tamda mevsimi olan taze portakalı bu maske yapımında gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. 1 yemek kaşığı portakal kabuğu rendesi ile 1 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın. Yüzünüze bu karışımı masaj yaparak sürün ve cildinizde 10 dakika bekletin. Süre bitiminde ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

1 çay kaşığı çekirdeksiz salatalık ile 1 çay kaşığı herhangi bir nemlendirici kremi karıştırın. Bu maskeyi yüzünüze iyice sürdükten sonra 15 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maske 15 günde bir olmak üzere düzenli olarak yapılmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu