Saç Bakımı

Amla Yağının Saça Faydaları

Saç dökülmesi birçok insanın baş etmeye çalıştığı bir sorundur ve bu sorunla baş edebilmek için türlü türlü yollar denenir. Saç dökülmesine karşı yapılan uygulamaları art arda ve karışık bir şekilde uygulandığınızda saçınız olumsuz tepkiler verebilir. Saçınıza bir yağ kullanıyorsanız bir süre düzenli olarak sadece yağı deneyin. Eğer maske kullanıyorsanız bir süre maskeyi deneyebilirsiniz. Böylece sonuçları daha net görebilirsiniz. Saça iyi gelen bitkisel yağlardan biri de amla yağıdır. Amla yağının saça faydaları eski zamanlardan beri bilinmektedir. Bu yağ saç üzerindeki olumlu etkileri oldukça fazladır. Evde yapılan bir amla yağına sahipseniz çok şanslısınız. Saçınız için çok etkili bir yağ olmakla birlikte kuru saçlara da çok iyi gelmektedir. Amla yağını kuru saç derinize yayarak sürün. Yağı sürdükten sonra kafanızda bir soğukluk hissedebilirsiniz. Endişe etmeyin. Bir süre bekledikten sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. Saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra saç kremi yerine amla yağı kullanabilirsiniz. Saçınızın yumuşacık olduğunu hissedeceksiniz.

Dikkat edilmesi gereken bir husus var ki amla yağı kesinlikle ağızdan alınmamalıdır ve gözle teması halinde bol su ile yıkanmalıdır. Göz ve çevresine teması halinde cildinizde morarma ve tahriş meydana gelir.

Amla yağı Hindistan’ da tıp alanında kullanılmıştır. Hindistan’ da kullanılmasından sonra dünyada da saç bakımında kullanılarak yayılmıştır. Bu yağ herkes tarafından kullanılabilir. Eğer el yapımı bir amla yağına sahip değilseniz en yakın aktara giderek organik bir amla yağı alabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı