Saç Bakımı

Zerdeçalın Saça Faydaları ve Kullanımı

Saçlarımız yıl boyu sürekli uzamaya devam etmez. Birkaç aylık uzama evresinden sonra duraklar. Zamanla aynı şekilde tekrarlar. Yeni saçlar çıktıkça, çeşitli sebeplerle saç dökülmeleri yaşanır. Zerdeçalın saç bakımında en etkili olduğu alan saç dökülmeleridir. Zerdeçalın saça faydaları bu kadarla sınırlı değildir. Peki, zerdeçalın saça faydaları nelerdir? Gelin birlikte inceleyelim ve zerdeçal ile saç bakımı nasıl yapılır görelim.

Zerdeçalın Saça Faydaları

♦ Saç dökülmelerini azaltır ve önler.

♦ Dökülen saçların yerine yeni saçların çıkmasını sağlar.

♦ Saçların eskisinden daha canlı, parlak ve hacimli olmasını sağlar.

♦ Saçları besler ve güçlendirir.

♦ İnce telli saçların daha kalın telli olarak uzamasını sağlar.

♦ Saçlara nemlilik ve yumuşaklık verir.

Saç bakımı için zerdeçal oldukça önemlidir. Zerdeçal saça nasıl uygulanır? Bu sorunun yanıtını öğrendikten sonra, siz de saç bakımı için bir şeyler yapabileceğinizi göreceksiniz. Artık saç dökülme sorunu yaşamayacak ve cansız saçlarla dolaşmak zorunda kalmayacaksınız.

Zerdeçal Saça Nasıl Uygulanır?

Birkaç kök zerdeçalı iki bardak suyun içine yerleştirin. Suya koyduğunuz zerdeçalları küçük bir tencereyle ocağa bırakın.

Kaynamaya başladıktan sonra beş dakika bekleyin. İyice kaynadığına emin olunca altını kapatıp soğumaya bırakın.

Ilık bir hale geldiğinde saç bakımı için hazırsınız. Üstelik şampuanla yıkamak veya durulamak zorunda değilsiniz.

Kokmayan bir suya sahip olduğunuz için sizi zorlayamayacak. Saçlarınıza ve saç diplerinize güzelce uyguladıktan sonra saçlarınızı kurumaya bırakın. Tercihen kendi halinde kurumalarını öneririz. Çünkü bir yandan saç bakımı için çabalarken, fön makinesinin olumsuz etkileriyle saçlarınızı yıpratmış olursunuz.

Eğer içinize sinmeyecekse birkaç saat bekledikten sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz. Şampuan kullanacaksanız organik şampuanlardan olmasına dikkat edin.

Zerdeçal ile saç bakımı yapmak saçlarınızda olumlu etkiler bırakacaktır. Bunu her hafta tekrarlarsanız siz de farkı görebilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu