Cilt Bakımı

Yüzdeki Yağlanma Nasıl Geçer?

Yağlı bir cilde sahip olmaktan muzdarip bayanların çok basit yöntemlerle bu durumdan kurtulmaları çok kolaydır. Cilt sağlığı için de evde yapabileceğiniz çok doğal ve basit yöntemle cilt bakımını sağlayabilirsiniz. Yüzdeki yağlanma nasıl geçer? Sorusu yağlı cilde sahip olanların büyük bir sorunudur. Ciltteki yağlanma düzensiz ve dengesiz beslenme sonucu ortaya çıkarabileceği gibi kullanılan yanlış kozmetik ürünleri de olumsuz etkiler olarak ortaya çıkmaktadır. Yüzdeki yağlanma nasıl geçer?

  • Yüzdeki yağlanmayı etkileyen en etkili yöntemlerden biri sodadır. Bir pamuğa döktüğünüz soda ile yüzünüze masaj yaparak sürün. Yaklaşık on dakika sonra cildinizi bol su ile yıkamayı ihmal etmeyin.
  • Düzenli ve dengeli beslenme, bunun yanında doğal besinlerle beslenmek de cilt sağlığı için oldukça önemlidir. Gün içerisinde bol su tüketmek de cildinizin yağ dengesini normale çevirmeye yardımcı olacaktır. Ayrıca yüzünüze basit egzersizler yağlanmayı engelleyebilir. Bunların yanında cildin baş düşmanı un, şeker ve tuzdan uzak durulmalıdır.
  • Sürekli olarak krem değiştirmek yerine bir dermatoloji uzmanına başvurarak cildinize en uygun kremi kullanmalısınız.
  • Bilinenin aksine yüzü sık yıkamak doğru değildir. Yüzünüzü gün içerisinde en fazla üç defa yıkamalısınız. Ayrıca yağlı ciltler için uygun bir sabun kullanmalısınız. Bu sabun kullanılırken köpüğü yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Kullandığınız suyun çok sıcak ya da soğuk olmamasına dikkat edilmelidir. En son yüzünüzü soğuk su ile yıkmak kan dolaşımını hızlandıracak, yağlanmayı önleyecek ve cildinize çok fayda sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu