Cilt Bakımı

Yüz Sıkılaştırıcı Maske Nedir Ve Tarifi

Cilt bakımı düzenli yapılmadığında kalıtsal olarak oluşan, hava değişiklikleri ile cildin yıpranmasına neden olan durumlar ve yaşa bağlı olarak oluşan cilt yıpranmaları cilt sarkmalarına neden olmaktadır. Özellikle otuzlu yaşlardan sonra ciltte meydana gelen değişim cilde uygun cilt bakımıyla engellenebilir. Yüzü sıkılaştırıcı kremler cildin her zaman daha genç ve dinç görünmesini sağlar. Yüz sıkılaştırıcı maske evde kolayca yapılabilecek çok etkili ve doğal bir yöntemdir.

Yüz Sıkılaştırıcı Maske: Bir çay bardağı sıcak süt içerisine iki tutam ıhlamur ekleyerek 15 dakika demleyin. Bir pamuk yardımıyla bu karışımı yüzünüze sürün ve yine cildinizde 15 dakika kadar bekletin. Cilt bakımı için önemli olan bu maske cildin sıkılaşmasını sağlamaktadır. Haftada üç kere düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Yüz Sıkılaştırıcı Kil Maskesi: Bir çorba kaşığı balı, bir çorba kaşığı yoğurdu ve bir çorba kaşığı kili birbirine güzelce karıştırın. Bu karışımı cildinize sürün ve cildinizde kuruyana kadar bekleyin. Daha sonra kuruyan bu maskeyi temiz ıslak bir ılık tülbent yardımıyla cildinizi temizleyin. Daha sonra cilt bol soğuk bir su ile yıkayın. Düzenli olarak haftada iki defa uygulanabilir.

Yüz Sıkılaştırıcı Salatalık Maskesi: Bir şeker kaşığı elma suyunun içerisine, bir şeker kaşığı salatalık suyunu ve bir şeker kaşığı maden suyunu birbirine karıştırın. Daha sonra elde edilen karışımı buz kalıplarına sürün ve dondurun. Elde ettiğiniz buzları yüzünüze sürün. Düzenli yapılacak bu cilt bakım maskesi cildinizin sıkılaşmasına ve toparlanmasına yardımcı olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu