Makyaj

Yüz Şekline Göre Allık Nasıl Sürülür?

Makyaj kadınlar için önemli olduğu kadar yapılan makyaj hataları da önemlidir. Makyaj hataları hiç makyaj yapılmamasından daha kötü sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bunun için kullanılan makyaj ürününün kullanımı hakkında olabilecek en doğru bilgilere sahip olunmalıdır. Yüz şekline göre allık nasıl sürülür? Bu yazıda ‘yüz şekline göre doğru allık kullanımını’ inceleyeceğiz.

Yüze uygulanacak renk tonları yüz yapısını olduğundan farklı gösterebilir. Bu yüzden yüz şeklinin bilinmesi allık kullanımı konusunda önemlidir. Bunun için ilk adım olarak yüz şeklinin bilinmesi gerekir. Şimdi tek tek yüz şekline göre allık nasıl sürülür onu inceleyeceğiz.

  • Oval Yüz: Oval yüz şekline sahip olan insanların doğru bir görünüm için allığı elmacık kemiklerinin üzerine doğru sürmesi yeterli olur.
  • Yuvarlak Yüz: Eğer yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz bunun için öncelikle elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi gerekir. Bunun için elmacık kelimelerinin altına allık sürülür ve sonrasında sürülmüş olan allık elmacık kemiklerinin üzerine doğru yumuşatılarak dağıtılır. Allığın bu şekilde uygulanması sonucu yuvarlak olan yüz şekliniz olduğundan daha ince gözükür ve elmacık kemikleriniz daha çıkık bir görünüme kavuşur.
  • Uzun Yüz: Uzun yüz şekline sahip olan insanlar yüzünün daha da uzun görünmemesi için allığı elmacık kemiklerinden sürmeye başlamalı. Allık yatay olarak kulak hizasına doğru dağıtılırsa istenilen görünüm elde edilir.
  • Köşeli Yüz: Allığı elmacık kemiklerinden başlayarak şakaklara doğru uygulamak köşeli yüz şekline sahip olan insanlar için uygundur. Allığın böyle uygulanmasındaki amaç yüz şeklindeki keskin köşeleri yumuşatmaktır.
  • Üçgen Yüz: Üst kısmı dar alt kısmı geniş yani üçgen bir yüz tipine sahip olanlar da köşeli yüz tipinin uygulaması gerektiği gibi allık kullanmalıdır. Yani allık elmacık kemiklerinden başlayarak şakaklara doğru dağıtmalıdır. Bu yüz tipinin tersi bir yüz şekli olanlar, yani üst kısmı geniş alt kısmı dar yüz tipine sahip olanlar elmacık kelimelerinde daire hareketleriyle allık uygulamalıdır. Bu şekilde yüzde olduğundan daha ince bir görünüm yaratılır.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu