Saç Bakımı

Yumurta Sarısı ile Saç Bakımı

Saçlarımız fönden, düzleştiricilerden, saça verilen şeklin kalıcılığını sağlamak için sıkılan saç spreylerinden, hava koşullarından, bilinçsizce kullanılan ürünlerden dolayı yıpranır, dökülür ve kurur. Yumurta sarısı ile saç bakımı yaparak saç köklerinizi güçlendirebilir, kırıkları ve dökülmeleri önleyebilirsiniz.

Sadece yumurta sarısını kullanarak evinizde saçlarınıza maskeler hazırlayabilir, saçlarınızın daha parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Saçlarınızdaki hasarın onarılması için yapacağınız yumurta sarısı maskesi için yarım bardak bal ve 1 ya da 2 çorba kaşığı yumurta sarısını karıştırın. Üzerine bir tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyin. Bu karışımı saçınızda 20 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Saçları nemlendiren yumurta maskesi için bir yemek kaşığı bal ve yoğurdu karıştırın. Üzerine yarım çay kaşığı badem yağı ve bir yumurta sarısını da ekleyerek karıştırma işlemine devam edin. Tamamen karıştığına emin olduktan sonra saçlarınıza iyice yedirin ve saçınızda bir saat bekletin. Daha sonra saçınızı yıkabilirsiniz. İşlem sonunda saçınızın nasıl yumuşadığını ellerinizle hissedeceksiniz.

Saçlara parlaklık kazandıran yumurta maskesi için iki çorba kaşığı yoğurt ve bir yumurta sarısını karıştırıp saçlarınıza sürün ve 30 dakika bekleyin. Daha sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Saç dökülmesi için yapacağınız maske için ise bir bardak yoğurt, limon, bal ve bir yumurta sarısını karıştırıp saçınıza sürün ve 25 dakika kadar saçınızda bekletin. Daha sonra saçınızı yıkayabilirsiniz.

Yumurta hassas bir yapıya sahiptir. Bu yüzden yumurta maskesini uygularken kesinlikle sıcak su kullanılmamalıdır. Sıcak su yumurtanın pişmesini sağlar ve saçınızdan temizleme işlemi çok zor olur. Yumurta saçlarınızı besler ve eskisinden daha iyi bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu