Makyaj

Yorgun yüzler için makyaj nasıl yapılır

Yoğun iş temposu, okul, sınavlar, çok çalışmak,uykusuzluk gibi sebeplerden  cildimiz sağlıklı bir görünümde olamaz ve bu da büyük  makyaj sorunları açığa çıkarır. Fakat  cildinize yapacağınız doğru bir makyaj sizi daha iyi ve daha  zinde  görünmenizi sağlayacaktır. Peki yorgun yüzler için makyaj nasıl yapılır? Ne olursa olsun  makyajdan önce  yapacağınız hızlı bir bakım ve masaj cildinizde kan akımı hızlandıracak ve gerçek cilt renginize yaklaşmasını sağlayacaktır. Şiş gözler ve göz altları için bitkisel çaylardan pamuk ile uygulanan  kısa sureli tamponlar ve parmak uçları ile yapılmış bir masaj o kötü görüntüyü ortadan kaldırmaya yarayacaktır. Fondöten yorgun cildinizin  renk eşitlenmesine ve daha canlı görünmesini sağlayacaktır.

Canlı renklerde ve doğru bölgeye uygulanmış allıklar  elmacık kemiklerinizi açığa çıkarıp taze bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır. Fondöten sürerken cildi yorgun gösteren bölgelere özellikle dikkat etmek gerekir. Bunlar burun kenarları , çene, alın ve göz çevresidir. Göz altılarına gelecek olunursa  morluklar ve torbaları  kapatmak için bir concealer kullanmanız gerekir. Bu concealerın rengi beyaz olmamalıdır çünkü morlukları ve torbaları daha çok ortaya çıkarır. Sarı veya  bakır tonları cilt renginize uygun hangisi ise seçmeniz daha doğru olcaktır. Yorgun ve mutsuz insaların kaşlarına bakarak anlayabilirsiniz. Dolgun, gür görünen kaşlar  yüzünüzdeki yorgunluğu bir miktar alacaktır. Kaş altına uygulanan aydınlatma dokunuşları da cildinizi aydınlatmaya yarar. Finalde ise doğru ve canlı seçilmiş sizi mutlu hissetiren bir ruj rengi yorgun görüntünüzü ortadan kaldıracaktır.  Genelde ruj seçerken yorgun ciltlere daha  hafif ve parıltılı tonlar seçmeye  dikkat etmek gerekir çünkü yanlış seçilmiş koyu tonda bir ruj sizi daha da yorgun gösterebilir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu