Saç Bakımı

Yoğurt ile Saç Uzatmak

Yoğurt gerek harici, gerekse dahili olarak kullanılabilen bir besin ürünüdür. Siz de zayıf ve güçsü saçlardan şikayetçiyseniz, yoğurt ile saç uzatmak mümkün.

Vücut ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri aldığında, bundan tırnaklar ve saçlar da etkilenir. Bu sebeple yoğurdu yiyerek tüketmek de saç sağlığını olumlu yönde etkiler.

Saçların Uzamasına Ne Engel Olur?

 ♦ Kuru ve sert saçlar

♦ Sağlıksız kafa derisi

♦ Düzensiz sebum üretimi

♦ Kepek

Yoğurt ile Saç Uzatmak Mümkün Mü?

Saçlar kuruyup sertleştiğinde, nemini – kaybettiği için kıvrılmaz. Koparak dökülür ve kırılır. Bu haldeki saçların uzaması için sorunun kaynağını bulmak ve saçların nem dengesini eski haline getirmek gerekir. Nemli olmayan saçla kıvrılmaz. Yumuşak ve nem dengesini koruyan saçlar rahatça kıvrılabilir.

 Yoğurt saçların nemini geri kazanmasında etkili rol oynar. Aynı zamanda saçların daha uzun süre nemli almasını sağlar.

Kafa derisi sağlığını onarır ve korur. Böylece gözeneklerin ürün kalıntıları veya kirle dolmasına engel olur. Gözeneklerin derinlemesine temizlenmesi ve kafa derisinin iyileştirilmesi, saç dökülmesine engel olacak bir uygulamadır.

Yoğurt ile saç uzatmak aynı zamanda pek çok sorunun çözülmesinde de etkilidir. Saçları kepeklerden arındırarak saç uzamasını destekler.

Sebum üretimini düzenleme özeliğiyle saç derisinin pH seviyesini dengeler.

Saç Bakımı İçin Yoğurt Zararlı Mı?

Laktoz veya maya alerjisi gibi, süt ürünleri kullanıldığında alerjik reaksiyon veren bir rahatsılığınız varsa kullanmamanız önerilir. Aksi takdirde kafa derinizi iyileştirmek yerine kızarıklık, kaşıntı ve kabarıklıklarla doldurabilirsiniz.

Alerjiniz olmadığına emin olduğunuzda hem dahili hem harici rahatlıkla tüketebilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu