Saç Bakımı

Yıpranmış Saçlar İçin Tavsiyeler ve Maske Tarifi

Saçlar pek çok sebeple yıpranabilir. Siz de yıpranmış saçlar için tavsiyeler alma ihtiyacı duyarsınız. Fakat önemli olan ilk şey kaynağı bulmaktır.

Saçlar Neden Yıpranır?

Saçları yıpratan şeylere sizin sebep olduğunuzu biliyor muydunuz? Şimdi saçları nelerin yıprattığını inceleyelim ve asıl kaynağı bulalım.

Yıpranmış Saçlar İçin Tavsiyeler

◘ Saç maşası, düzleştirici ve fön makinesi

◘ Kuru şampuan

◘ Saç spreyi

◘ Saç boyası

◘ Saç parfümü

◘ Saç tebeşiri

◘ Mevsimsel değişimler

◘ Sıkı takılan tokalar

◘ Kalitesiz şampuan

◘ Saçları kuruyken taramak

◘ Toka ile uyumak

Yıpranmış Saçlar İçin Tavsiyeler

Yıpranmış saçlar için ilk yapmanız gereken şey buna sebep olacak kaynağı daha az kullanmaktır. Saç bakımı için haftada bie gün vakit ayırdığınız takdirde, saçlarınızı yıpratan ürünleri azaltmak şartıyla kullanmaya devam edebilirsiniz. Çünkü doğal saç bakımı yaptığınızda saçlarınızı koruma görevi görür ve tekrar hasar görmesine büyük ölçüde engel olur.

Kimyasal katkılı saç maskeleri yerine kendi hazırlayacağınız saç maskesi tarifleri ile saçlarınızı kurtarabilirsiniz.

Yıpranmış Saçlar İçin Saç Maskesi Tarifi

Malzemeler:

◘ Bal
◘ Yumurta akı

Yapılışı:

İki yumurta akı ve bir yemek kaşığı balı iyice karıştırın. Saçlarınıza iyice yedirip yarım saat bekleyin. Daha sonra saçlarınızı organik şampuanla yıkayın.

Öneri!

Zeytinyağı, içerdiği E vitamini ile saçları korur ve yıpranmış saçları iyileştirir. Haftada bir kez doğal zeytinyağı uygulayarak da saçlarınızı kökten uca onarabilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu