El ve Tırnak Bakımı

Yıpranan Eller İçin Bakım Tarifi

Sağlığını ve yumuşaklığını yitirmiş elleriniz kuru, yıpranmış ve çatlak bir görünüm sergiler. Evde hazırlayacağınız küçük mucizelerle ellerinize tekrar ipeksi bir görünüm ve ipeksi bir yumuşaklık kazandırmanız çok kolay. Kısa sürede yıpranan eller için bakım tarifi hazırlayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Üstelik bunun için çok fazla vakit harcamaya ihtiyacınız da yok.

Ellerinize ipeksi bir görünüm kazandırmak için birçok besin maddesinden olduğu gibi domatesten ve limondan da faydalanabilirsiniz. Domates suyunun ve limonun da ellerinizde mucizeler yarattığını göreceksiniz.

Yıpranan elleriniz için bakım tarifi yaparak ellerinizin ipeksiliğini geri getirmek çok kolay. Bu kolay tarifi sizlerle paylaşalım. Üstelik el bakımı için sadece beş-on dakika kadar kısa bir zaman dilimi ayırmanız yeterli. Bütün gün hayatınızı kolaylaştırmak için en çok yükü çeken elleriniz bu kadar şımartılmayı hak ediyor sanırım.

Yıpranan Eller İçin Bakım Tarifi

Malzemeler:

♦ Domates suyu
♦ Yeşil limon suyu
♦ Gliserin

Yapılışı:

Bir küçük domatesin suyu, bir adet yeşil limon (lime) suyu ve 2-3 kaşık gliserini karıştırın. İyice karıştırıp hazırladığınız bu kürü hafif hareketlerle masaj yaparak ellerinize sürün. Bu uygulamadan sonra beş dakika kadar bu karışımı ellerinizde bekletin. Ardından ılık su ile ellerinizi yıkayıp yumuşak bir havlu ile kurulayın. İhtiyaç duyduğunuz hallerde bu uygulamayı haftada bir kez tekrarlaya bilirsiniz. Ellerinizin nasıl ipeksi görünümü geri kazandığını göreceksiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu