Makyaj

Yılbaşı Gecesinin Yıldızı Olmak

Yılbaşı gecesinin yıldızı olmak  mı? Herkesin istediği bir durum elbette fakat  gecenin yıldızı olamanın  sadece kıyafetinizle olmayacağını yıldız olmak isteyen her kadın bilmektedir. Herkesin giydiğini giymek istemiyorsanız size birkaç öneri : Tulum deneyin ve bu tulumu kürkler stilettolar clutch çantalar ile tamamlayın. Bana yakışmıyor derseniz dalgıç kumaş bir etek, uygun renkli ve kumaşta  gömlek yada  yine dalgıç  kumaştan bir elbise ile   yıldız olmak için ilk adımlardan biri olabilir. Ağır ve kalın kumaşlardan, saten kumaştan  yapılmış elbise ve kıyafetler sizi hem yorar hem de deforme gösterir. Tabiki dinlenmiş ve zinde bir  vücutta yıldız olmak için gerekenlerden. Asıl konuya dönmek istersek kıyafet ve organizasyon  yolunda fakat  ne  tür ve tarzda bir makyaj yapacağınıza karar veremeyebilirsiniz.

Bunun için yapılması ve dikkat edilmesi gereken  çok önemli 3 nokta vardır. Kıyafetinizle uyumlu tonlar, yüzünüze uyumlu renkler, gidilecek mekan veya evin ortamıdır. İşin makyaj boyutunda etkilemek önemlidir. Kırmızı rujlar  yılbaşının temel taşlarındandır.  Bu ruj rengiyle derin ve  buğulu  bir göz  makyajı  sizin gecenin yıldızı yapmakta önemli adımlardandır. Yılbaşının olmazsa olmazlarından uzun kuyruklu yada kedi göz makyajı ,harika sürülmüş bir eyeliner sizi bir adım öne taşıyacaktır. Daha  romantik bir  bakış  yaratmak isterseniz  eyeliner kuyruğunu bir miktar uzatıp daha derin bakışlar elde edebilirsiniz. Saç ve kaş renginize uygun eyeliner seçimine dikkat etmeniz gerekmektedir. 2016 yılında moda olacak olan renkli makyajlar ,  yılbaşı gecesinde de uygulanabilir. Yeşil veya mavi tonlarında bir göz makyajı şeftali tonlarından bir ruj ve allık ile gözlerde etkileyici bir bakış yaratabilirsiniz. Çok fazla göz makyajı sevmıyorsanız az önce yukarıda bahsettiğim kırmızı  ruj seçeneklerini değerlendirmelisiz. Kırmızı sürmesi ve muhafaza etmesi bakımından  zor bir  renktir. Bu yüzden dudak  şeklinize uygun bir kırmızı seçmeniz sizi  mutsuz etmeyecektir.  Tırnaklar da yılbaşına uygun olmalı ve dikkat çeken yıldız  renk ve  modeller  kullanmalısınız. Tırnaklarınıza uygulayacağınız renklere uygun yıldızlar, çam ağaçları motifleri hem tatlı hem dikkat çekici olacaktır. Yılbaşında da doğallıktan yanayım diyorsanız  sarışın kadınların genellikle pastel ve yumuşak tonlar kullanmalarını, esmer tenlilerin ise kahve ve toprak tonlarını, masum bir görünüm katmak isteyenlere  şeftali tonları ve uçuk kahve tonları, şehvetli ve etkileyici görünmek isteyenlere kırmızı , siyah, mor ve yeşil tonlarında makyaj yapmalarını öneririm. Bu ufak tüyolara uyarak yılbaşı gecesinin yıldızı olmak için bir adım atmış olacağınıza emin olabilirsniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu