Gündem

Yaşlı Dostu Hastane

Bezmialem Vakıf Üniversitesi, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin öncü olduğu, 65+ Yaşlı Hakları Derneği ile birlikte Yaşlı Dostu Hastane ve Sağlık Uygulamaları Sempozyumu düzenledi.

Sempozyumda, ülkemizde son yıllarda sağlık alanındaki dönüşümlerde yaşlı dostu hastane kavramının sıkça konuşulduğundan bahsedildi. Çalışmaların, en iyi hizmet ilkesine göre yürütülmesi konusuna değinildi. Hak edilen hizmeti en kaliteli biçimde sunmanın hedeflendiği belirtildi.

Bu işbirliği ile yaşlı hastaların alacağı hizmet kalitesinin arttırılması planlanıyor.

Yaşlı Dostu Hastane ve Sağlık Uygulamaları Sempozyumuna akademisyenler ve öğrenciler dışında pek çok kişi katıldı. Bezmialem Vakıf Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Tuncay, Nöroloji ABD Başkanı Prof Dr. Güsen Babacan Yıldız, Geriatri BD Başkanı Doç. Dr. Pınar Soysal, Yaşlı Dostu Kulübü Başkanı Elif Aydın; Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden Önal İnaltekin; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hıfzıssıhha Müdürlüğü Koruyucu Şefi Ayşegül Coşkun; + Yaşlı derneği Başkanı Prof. Dr. Gülüstü Salur; Elektrik ve Elektronik Mühendisi İsmail Uzun, sempozyum katılımcıları arasındaydı.

DT Haber

DT Haber | Hemşirelik ve sağlık ile ilgili haber, makale vb. içerik üreticisi. Paylaşmak istediğiniz bilgileri daginiktopuzcom@gmail.com adresine veya https://www.facebook.com/hemsirelerkulubu/ gönderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu