Cilt Bakımı

Yağlı Ciltler için Limon Maskesi Nasıl Yapılır

Cilt sağlığı herkesin önem verdiği bir durumdur. Ciltte yaşanılan sorunlar yaşamı dolayısıyla günü sıkıntılı hale getirmektedir. İşte bu yüzden düzenli olarak yapılacak yağlı ciltler için limon maskesi tüm sıkıntıları yok edecektir.  Özellikle yağlı cilt türüne sahip olan devamlı yüz yıkama ihtiyacı hissetmektedir. Yağlıdan kaynaklanan parlak bir cilt kötü görünüme sebep olmaktadır. Bu yüzden türlü çareler aranmakta ve istenilen sonuca ulaşılamamaktadır. Her zaman kolayca uygulayabileceğiniz ve her evde bulunan limonla bu sorun kolay ve masrafsız bir şeklide çözüme ulaşacaktır. Cildin yağ dengesini kontrollü bir şekilde koruyan limon suyu yağlı ciltler için mucizevi bir etki göstermektedir.  Farklı maske türlerinde kullanabileceğiniz limon vücut sağlığını koruduğu gibi cilt sağlığını da korumaktadır. İşte limonla yapılacak maskeler:

Yağlı ciltler için limon maskesi 1: Öncelikle bir yumurta akını bir kapta çatalla iyice karıştırın. Daha sonra taze sıkılmış bir limon suyunu ekleyin ve güzelce karıştırın. Göz çevresi dışında tüm yüzünüze masaj yaparak sürün ve yaklaşık beş dakika kadar kuruyana kadar bekletin. Daha sonra kuruyan maskeyi soğuk su ile elinizle hafif hareketlerle ovalayarak yıkayın. Bu cilt maskesi haftada bir kez uygulanabilir.

Yağlı ciltler için limon maskesi 2: İki adet limonun kabukları soyulur ve bir kapta üzerine iki çorba kaşığı su ekleyerek 6-7 dakika bekletin. Su içerisinde bekletilen limon kabuğunun püre olabilmesi için robottan geçirin. Temizlenmiş parmaklarınızla yüzünüze sürün ve 7-8 dakika bekletin. Daha sonra bol soğuk su ile yıkayın. Haftada bir kez uygulayabileceğiniz maskeyi uyguladıktan sonra nemlendirici kullanmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu