Cilt Bakımı

Yağlı Ciltler için Doğal Tonik Nasıl Yapılır

Fazla yağ salgısı nedeniyle cilt gözeneklerinin daha belirgin olmasını sağlayan yağlı ciltlerin temizliği çok önemlidir. Cilt sağlığını korumak için ise cilt türünüze uygun olan doğal tonik yapımı hem çok kolay hem de çok masrafsızdır. yağlı ciltler için doğal tonik ler evde doğal malzemelerle yapılması çok pratiktir.

Yağlı ciltler için doğal tonik yapımı 1: Bir yemek kaşığı elma sirkesi ile sekiz yemek kaşığı maden suyunu sprey şişesine koyun ve güzelce karıştırın. Şişeden pamuğa sıktığınız tonikle daha önceden temizlenmiş ve yıkanmış yüzünüze sürün. Bu toniği yatmadan önce geceleyin uygulamanız cildinizi bezleyecektir.

Yağlı ciltler için doğal tonik yapımı 2: İki su bardağı suyun içerisine yarım su bardağı taze sıkılmış elma suyunu iyice karıştırın ve bu karışımı yüzünüze pamuk yardımıyla sürün. Gözeneklerin zamanla küçülmesini sağlayan tonik bunun yanında cildiniz için çok iyi bir temizleyicidir.

Yağlı ciltler için doğal tonik yapımı 3: Bir tane taze sıkılmış limon suyunun içerisine bir çay bardağı kadar votkayı ekleyin. Güzelce karıştırarak spreyli bir şişe içerisine koyun. Cildinizin aşırı yağlanmadan dolayı oluşan parlaklığın giderilmesine yardımcı olan bu tonik yatmadan önce gece ve sabah hazırladığınız bu tonikle yüzünüzü silin.

Yağlı ciltler için doğal tonik yapımı 4: Aldığınız bir şişe gül suyunun içerisine beş damla çay ağacı yağını güzelce karıştırın. Göz çevrenizin dışında tüm yüzünüze yatmadan önce geceleyin sürün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu