Cilt Bakımı

Yağlı Ciltler için Doğal Bakım Reçeteleri

Yağlı ciltler kırışıkları geciktirmede önemli bir avantaj olsa da yüzün devamlı yağlı olmasından kaynaklı parlak görünümü kişiy rahatsız etmektedir. Ayrıca yağlı cilt sorunu olarak ortaya çıkan sivilceler, siyah noktalar ve bunların doğurduğu sonuç olarak lekeler kötü bir görünüm oluşturmaktadır. Her zaman belirttiğimiz gibi bir bakımdan olumlu sonuç alınabilmesi için düzenli ve talimatlara uygun bir şekilde yapılması gerekmektedir. Çok kolay bulabileceğiniz hatta evde her zaman bulunan malzemelerle bitkisel yöntemlerden oluşan doğal maskeler hazırlama çok kolay ve masrafsıdır. Peki, yağlı ciltler için doğal bakım reçeteleri nelerdir?

Papatya çiçeği ile yapılan uygulama cildinizin yağ dengesini koruyacaktır. 200-250 mililitre kaynamış suya iki çorba kaşığı papatya çiçeği ekleyerek 2-3 dakika daha kaynattıktan sonra ateşten alın. Ocaktan alın ve demlemeye bırakın. Soğuduktan sonra pamuk yardımıyla yüzünüze sürün.

Portakal maskesi:  İki adet portakalı ve bir adet limonu püre haline gelinceye kadar ezin. Bu karışımı yüzünüze sürün ve yaklaşık 20-25 dakika bekletin. Daha sonra portakal kabuğunun yardımıyla cildinize masaj yaparak temizleme işini tamamlayın. Tüm bu işlemlerden sonra yüzünüzü soda ile yıkayarak güzelce temizleyin

Bademli maske: 100 gr badem, bir yumurta akı ve iki çorba kaşığı gül suyuyla yapılan bu maske için öncelikle kaynayan suya bademleri atın ve bademler yumuşayıncaya kadar bekletin. Yumuşayan bademlerin kabuğunu soyun ve iyice ezin. İçerisine yumurta akını ve balı ilave ederek iyice karıştırın. Macun haline gelen karışımı yüzünüze sürün ve 15-20 dakika beklettikten sonra ılık su yardımıyla temizleyin.

Haftada bir kez uygulayabileceğiniz bu maskeler istediğiniz sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu