Saç Bakımı

Yağlanma İçin Saç Maskesi Tarifleri

Saç yağlanması herkesin ortak sorunudur. Saçlardaki yağlar aslında anormal bir durum değildir. Çok sık yağlanma bir sorundur. Fakat yağlanma için saç maskesi hazırlayarak bu sorundan kurtulmak mümkün.

Saç yağlanmasının çözümü için, önce sebebini bulmak gerekir. Örneğin genetik sebepler saç yağlanmasına sebep olabilir. Bir karaciğer rahatsızlığı belirtisi olması da mümkündür. Tabi saçları çok sık yıkamak da saçtaki yağ dengesini bozar. Bu sebeple daha çabuk yağlanma görülebilir. Böyle durumlarda saç bakımı için doğal ürünler kullanılması önerilir. Kozmetik mağazalarında satılan saç bakımı ürünleri, özellikle saç bakım kremleri bu sorunu çözme konusunda biraz daha yavaştır. Fakat ev yapımı saç maskesi tarifleri ile kısa sürede saç yağlanmasından kurtulmanı keyfine varabilirsiniz.

Gelin, yağlanma için saç maskesi tariflerini birlikte inceleyelim. Unutmayın, her hafta düzenli olarak uygularsanız, birkaç hafta içinde çözümü kalıcı olacaktır.

Maske Tarifleri

Yağlanma Karşıtı Maske Tarifi 1

Malzemeler:

♦ Sirke

♦ Karbonat

♦ Su

Yapılışı:

Bir çay bardağı sirkenin içine iki tatlı kaşığı dolusu karbonat ekleyin. Karıştırdıktan sonra bir litre suyun içine ekleyin.

Hazırladığınız karışımla saçlarınızı iyice yıkayın. Saçlarınızı sarıp yarım saat bekleyin. Daha sonra saçlarınızı ılık suyla durulayın.

Bu saç maskesi tarifi, yağlanmayı azaltmasının yanında, saçlara yumuşaklık ve parlaklık verir.

Yağlanma Karşıtı Maske Tarifi 2

Malzemeler:

♦ Yoğurt

♦ Yumurta

Yapılışı:

Bir yumurtayı kabın içine kırın. Üzerine yarım çay bardağı yoğurt ekleyin ve iyice karıştırın.

Hazırladığınız karışımı yeni yıkadığınız ıslak saçlarınıza uygulayın. Saçlarınızı sarıp bir saat bekleyin. Daha sonra şampuanla yıkayabilirsiniz.

Eğer anlık bir çözüm arıyorsanız bebek pudrasını saç diplerinize dökebilirsiniz. Bir süre bekledikten sonra saçlarınızı tarayarak kısa süreliğine de olsa yağlı görünümden kurtulabilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu