Beslenme Diyet

Yağ Yakıcı Diyet Nedir, Nasıl Yapılır?

Bir diyet programı uygulanırken diyetten verim alabilmek için diyet programına sadık kalmanın yanında mutlaka egzersiz de yapılmalıdır. Yağ yakıcı diyeti de uygularken yağı yakabilmek için mutlaka hareket etmek gerekir. Günlük hayatın yoğunluğuna göre ayarlayabileceğiniz 35-40 dakikalık tempolu yürüyüşler ve spor bu diyet için de çok önemlidir. Yağ yakıcı diyet listenizdeki bir numara spor olmalıdır.

Bu diyet programında olması gerekenler öğünlere göre değişiklik göstermektedir. Bunun için verilebilecek örnek listedeki kahvaltıda ince bir dilim kepek ekmeğiyle tüketebileceğiniz sürebileceğiniz kadar fındık ezmesi, yanında limonlu soda değil sade sodaya sıkılarak içilebilecek soda içilebilir. Limon özelliği, içeriği bakımından yağ yakmayı kolaylaştıran bir besindir.

Öğle yemeği için yine içerisine limon sıkılmış soda, yaklaşık 40 gr diyet ton balığı, üzerine limon sıkılmış bir kase sebze salatası yenilebilir. Akşam yemeği için ise yine diyet ton balığı fakat 80 gr kadar olacak. İçerisinde mutlaka maydanozun olduğu, bir şeker kaşığı zeytinyağının ve limonun eklendiği yeşil salata ve tatlı olarak da 30 gr kadar bitter çikolata yenilebilir.

Ara öğünlerde tüketebileceğiniz kendinizin yaptığı limonata ve yağ yakma özelliğine sahip greyfurt suyu içilebilir. Limonata için de yarım limon sıkılmış limon suyuna bir yemek kaşığı şekersiz marmelat ve bir çay kaşığının ucuyla azıcık pul biber eklenebilir. Bu malzemeler 250 ml suya karıştırılarak içilebilir. Ayrıca gün içerisinde iki kere tüketebileceğiniz yine yağ yakan ve zayıflatan limon suyu, su bal ve tarçın karışımını içebilirsiniz. Bir çay bardağı kadar limona bir yemek kaşığı su karıştırdıktan sonra da diğer malzemeler eklenir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu