Saç Bakımı

Vanilya Yağının Saça Faydaları

Kadınlar için saç bakımı oldukça önemlidir. Öylesine yapılan bir dağınık topuz bile güzel görünsün isteriz. Bu da doğru saç bakımı ile gerçekleşir. Peki, vanilya yağının saça faydaları ve etkisiyle tanıştınız mı?

Saç bakımı için yaptığınız hiçbir şey işe yaramadıysa, saçlarınıza en uygun ürünü bulmanız gerektiğini bilmelisiniz. Saç sorununuzu ve buna sebep olan şey tespit ettikten sonra çözüm yolu bulmak en kolay aşamadır.

Pek çok etkenin sebep olduğu saç sorunları için değişik besinlerle yapılan saç maskesi tarifleriyle olduğu gibi, vanilya yağı gibi doğal yağlarla da bakım yapılabilir. Bu noktada vanilya yağının saça faydaları hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Çünkü hem hoş kokusu, hem de  cilt bakımında gösterdiği performans ile vanilya yağı saç bakımında da kadınların gözdesi durumundadır.

Vanilya Yağının Saça Faydaları

♦ Yatıştırıcı etkisiyle saç derisinin rahatlamasını sağlar.

♦ Saçlara hoş bir koku verir.

♦ Solgun, mat ve kuru görünen saçları iyileştirir. Daha yumuşak ve ipeksi bir görünüme kavuşmasını sağlar.

♦ Besleyici özelliğe sahiptir.

♦ Saçların eskisinden çok daha hızlı uzamasını sağlar.

♦ Pek çok bitkisle ve hayvansal yap gibi, doğal nemlendirici özelliğine sahiptir. Kuru ve sert saçları nemlendirip yumuşatır.

♦ Badem yağı ile birlikte uygulandığında saçları besleyici özelliği daha kısa sürede etki gösterir.

Bir çay kaşığı badem yağına karşılık çeyrek çay kaşığı vanilya yağı eklemelisiniz. Eğer damla hesabıyla koyacaksanız, er dört damla badem yağı için bir damla vanilya yağı koyun. Badem yağı hem besleyici özelliğiyle öne çıkacak hem de vanilya yağını seyrelterek cildinizde rahatsızlıklar ortaya çıkmasına engel olacaktır.

Bunların yanında ateş düşürücü özelliğine de sahiptir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu