Estetik

üst ve Alt Göz Kapağı Estetiği

Gözdeki sorunların giderilmesi için oluşan üst ve alt göz kapağı estetiği yaşa ve genetiğe bağlı olarak ortaya çıkan ya da estetik amaçlı yapılan ameliyatlardır.

Özellikle üst kapak estetiği göz kapağında oluşan yağlar için başvurulan bir ameliyattır. Böyle bir soruna sahip olup olmadığınızı anlamak için elimizi gözümüze yavaşça bastırarak yağ olup olmadığını anlayabilirsiniz. Böylece bu ameliyatın gerekli olup olmadığı anlaşılır. Lokal anestezi ile yapılan ameliyatla birlikte kaş estetiği bir bütün olarak yapılabilir. Alanında uzman doktorlar tarafından yapılması gereken, kısa süren bu ameliyatın sonucu başarılıdır.

Alt göz kapağı estetiği yaşa bağlı olarak oluşan gözaltı torbaları ve göz çevresinde oluşan kırışıklıkların belli bir süre sonra rahatsız edici bir hala alması sonucunda ameliyata başvurulur. Yağ almaktan ziyade estetik görünümün düzeltilmesi amacıyla yapılan bir ameliyattır. Gözaltından yağ alınması gözaltında oluşacak boşluklara çöküntülere neden olmaktadır. Üst kapak ameliyatıyla birlikte yapıldığında Üst kapaktaki yağlar alt kapaklara dengeli bir şekilde dağıtılır. Bu şekilde yapılması gözaltının daha dolgun görünmesine yardımcı olur.

Birbirini tamamlayan bu iki ameliyatın bir kerede yapılması daha uygundur. Günümüzde fazla önem verilen göz estetiğinin uzmanlar tarafından yapılması şartıyla bir risk oluşturmadığı uzmanlar belirtilmektedir. Referans alabileceğiniz tecrübeli doktorlar tarafından tam donanımlı bir hastanede yapılması oldukça önemli göz ardı edilmemesi gereken bir husustur.

Selin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu