Gündem

Twitter’da Hemşireleri Hedef Aldı

Haber 7 ve Gerçek Hayat Dergisi yazarlarından Esra Elönü Twitter’da gündem yarattı. Herhangi bir araştırmada bulunmadan, üzerinde beyaz tişört olan bir kadına hemşire olduğunu varsayarak hakaret etti.

Bir hasta yakınını hemşire sanarak hakaret eden Elönü, Sağlık Bakanlığı’ndan aldığı cevaba rağmen üslubunu düzeltme gereği bile duymadı.

HASTA YAKININA HAKARET ETTİ

Esra Elönü, gördüğü bir medya üzerine, hiçbir araştırma yapmadan, bir paylaşım yaptı.

“Şu hemşireye söyleyin kendini aşılasın hastaya bir de soytarılık mikrobu bulaştırmasın. Hasta mahremiyetini ihlal konusunda umarım hasta yakınları gerekeni yapar . !!!” şeklinde bir saldırıda bulundu.

HASTA YAKINI ADETA DALGA GEÇTİ

Hakarete maruz kalan hasta yakını Özlem Bademci’nin yanıtı gecikmedi. Esra Elönü’nün kötü tavrı ve çirkin üslubuna rağmen gülüp geçen Özlem Bademci olumlu tepkiler aldı.

“Sayın Esra Hanım 1. Ben hemşire değilim 2. O benim babam ve birlikte çektik videoyu. Beni meşhur ettiğiniz için teşekkür ederim. Reklamın iyisi kötüsü olmaz, şu an babamla attığınızz twit e baya bir güldük.” sözleriyle Elönü’nün söylediklerini ciddiye almadığını gösterdi.

DALGA GEÇİYOR

Esra Elönü, “İyi güzel babanıza hasta yatağında bir hemşire böyle bir soytarılık yaparsa hangi kurumlara müracaat edileceğini öğrenmiş oldunuz. Rabbim şifalar versin babanızın iyi olmasına sevindim.” şeklinde yanıtlarken, bunu görenler rahatlığından rahatsızlık duydu.

BAKANLIK MÜDAHALE ETTİ

Duruma ise Sağlık Bakanlığı el koydu. Esra Elönü’nün paylaşımına karşılık olarak Sağlık Bakanlığından net bir açıklama geldi.

“Sayın Elönü

İlgili videonun hastanın bilgisi dahilinde, sağlık çalışanı olmayan kızı tarafından çekildiği tespit edilmiştir. Sağlık sunucularında hasta mahremiyetine gerekli özen ve hassasiyet gösterilerek hizmet sunulmaktadır.”

Bu açıklamadan sonra Elönü’nün verdiği yanıt daha fazla tepki çekmesine sebep oldu.

“Arkadaşlar şöyle ki. Dün paylaştığım videoya bakanlıktan bir açıklama gelmiş. O şarkı söyleyen kız hemşire değilmiş hastanın kızıymış . Bu durumda o kızcaaaz herhangi bir soytarılıkla karşılaştığında müracaat edeceği kurumları da öğrenmiş oldu . Bakanlığımıza da çok teşekkürler”

Soytarılık kelimesini defalarca kez tekrarlamış olması hemşirelerin tepkisini çekti.

Noktalama hatalarıyla dolu iletileri paylaşan Yazar Esra Elönü’nün yanlış üslubunu sonuna kadar devam ettirmesi herkesin tepkisini çekti. Hemşireleri hedef gösterdiğini düşünen sağlık çalışanları, durumdan oldukça rahatsız oldu.

Kaynak: Medi Sosyal

DT Haber

DT Haber | Hemşirelik ve sağlık ile ilgili haber, makale vb. içerik üreticisi. Paylaşmak istediğiniz bilgileri daginiktopuzcom@gmail.com adresine veya https://www.facebook.com/hemsirelerkulubu/ gönderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu