Makyaj

Transparan Pudra Nedir? Niçin ve Nasıl Kullanılır?

Tranasparan Pudra, Transparan Pudra Nedir, Transparan Pudra Niçin Kullanılır, Neden Kullanılır?,Nasıl Kullanılır?,  Nasıl Uygulanır?  Ne İşe Yarar?, Transparan Pudra Ne amaçla Kullanılır? gibi sorularınızın cevaplarını burada bulabilirsiniz.

Yüze uygulanan makyajın dış etkilerden özellikle de bu yaz günlerinde sıcaktan ve terden bozulmasından hemen hemen herkes oldukça şikayetçi. Bu kadar çok birbiriyle uyumlu ürün kullanılsa bile hala bir şeyler ters gidebiliyor. İşte burda da imdadımıza Transparan Pudra yetişiyor.  Transparan pudranın önemi gün geçtikçe daha da artıyor. Öncelerde olmasa da olur dediğimiz transparan pudra son günlerde tam bir mucize haline gelmiş bulunmakta.

Transparan Pudra Nedir?

Transparan pudra adından da anlaşılacağı gibi renksiz, şeffaf bir pudradır. Yani nereye sürerseniz sürün renk vermez. Bu şeffaf yapısı sayesinde de her tür fondöten ve krem yapıdaki ürünlerin üzerine uygulanabilir.

Transparan Pudra Ne İşe Yarar?

Transparan pudra şeffaf olduğu için en önemli özelliği makyajınızın rengini ve tonunu değiştirmemesi, alttaki makyajda hiçbir bozulmaya sebebiyet vermemesidir. Tam aksine makyajı sabitler. Ten ürünlerinin çizgilere dolmasını önler. Özellikle de göz altlarına sürülen kapatıcıların göz çevresindeki kırışıklıklara dolmasını engeller.

Makyajı tazeler. Özellikle yağlı ciltler için büyük problem olan bu durumun ortadan kalkmasını sağlar. Parlayan cilt görünümünü engeller.

Transparan Pudra Nedir

Cildi ağırlaştırmaz ve çok güzel bir kadife hissi verir. Makyajın ömrünü uzatır, aydınlık bir görünüm sağlar. (Strobing Etkisi)

Transparan Pudra Nasıl Uygulanır?

Transparan Pudra Nasıl Uygulanır

Transparan pudrayı normal pudralar gibi tüm yüzünüze uygulamaktan kaçınmalısınız. Çünkü tüm cildinize sürdüğünüz an mat ve cansız bir görüntü elde edersiniz. Bu yüzden cildinizin en çok parlaklık verdiği noktalara yoğunlaşmalısınız. Bu bölgelerde genellikle göz altı, alın, çene, burun üstü ve kenarlarıdır.

Göz altı ve burun üstü için küçük fırçalar ya da makyaj süngerlerinden yararlanabilirsiniz. Burun kenarları, çene ve alın için ise pofidik büyük fırçaları kullanabilirsiniz. Fırçayla uygularken kalın bir tabaka olmaması için fırçaya ürünü aldıktan sonra fırçayı silkelemelisiniz ki fazlalığı gitsin. Pudrayı yüzünüze yavaş, yumuşak ve dairesel hareketlerle uygulamalısınız.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu