Cilt Bakımı

Toz Kil Maskesi Nedir, Yapılışı Nasıldır?

Düzenli olarak yapılan her bakımın olumlu sonuç vereceği cilt bakımında cildin sağlığı cilt görünümü demektir. Sağlıklı bir cilt her zaman daha canlı, daha genç, daha net gösterecektir. Günlük hayatın koşuşturmalarında evde yapılabilecek çok basit yöntemlerle cildiniz sağlığına kavuşabilir. Toz kil maskesi ile yapılan maske düzenli olarak yapıldığında cildinizin sarkmasını önler, cildin gerginleşmesini yardımcı olur. Bu maskenin her maske gibi etkisini gösterebilmesi için uzun bir kullanım süresi gerekmektedir. Ara ara kullanımların başka maskelerde olduğu gibi toz kil maskesinin kullanımında da istenilen sonuca ulaşılabilmesi imkansızdır. Cildin daha gergin olması, varsa cildinizdeki pürüzlerin kaybolmasını ayrıca yine ciltte bulunan lekelerin açılmasına ve yine düzenli kullanım sonucunda lekelerin kaybolmasına yardımcı olacaktır.

Çok kolay hazırlanabilecek kil maskesi bunların yanında siyah noktaların da kaybolmasına yardımcı olacaktır. 2 çay kaşığı kadar toz kil içerisine 5 damla kadar zeytinyağı ve yeteri kadar su ekleyin. Temiz bir ufak kabin içerisine su hariç kil ve zeytin yağını ekleyerek karıştırın ve suyu yavaş yavaş ilave edin ve bu karışımı kremsi bir hale getirene kadar su ekleyin ve devamlı karıştırın. Suyun ayarının kaçmamsı için yavaş yavaş ilave edilmesi çok önemlidir. Kremsi kıvam alan maskeyi göz ve dudak çevresine sürmeden tüm yüzünüze çok bastırmadan fakat dairesel hareketlerle masaj yaparak sürün ve cildinizde iyice kuruyana kadar ortalama 5-7 dakika kadar bekletin. Maske sürüldükten sonra cildinizde yanma oluşursa bekleme süresini azaltabilirsiniz.

Önemli Uyarı: Kil maskesinin gereğinden fazla ciltte bekletilmesi cilt yanığına sebep olur. Bu yüzden 10 günde bir 5-7 günde bir yapılmalı ve bekletme süresine çok dikkat edilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu