El ve Tırnak Bakımı

Tırnak Batması Nedir? Sebepleri Nelerdir?

Tırnakların doğru ve düzgün bir şekilde kesilmemesi tırnak batması yaşanmasına sebep olabilir. Herkes için rahatsız edici bir sorundur.

Tırnak batması genellikle ameliyat ile tırnağın çekilmesi yoluyla geçer. Bu sebeple tırnakların düzgün kesilmesi çok önemlidir. Çünkü ameliyat ve sonrasındaki zamanda o bölgede acı hissedilir.

Tırnak keserken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmiyor musunuz? O zaman önce Tırnak Nasıl Kesilir? adlı içeriğimize bir göz atın. Çünkü önlem alma her zaman önceliklidir. Tırnak kesimi ve düzeltimi sırasında ne kadar dikkatli olursanız bu tarz sorunları o kadar az yaşarsınız.

Tabi ki tırnak batması yalnızca tırnak kesimiyle alakalı değildir. Tırnak batmasına sebep olacak diğer hataların ne olduğunu bilmek istiyorsanız sizin için derlediğimiz küçük listeyi inceleyin.

Tırnak Batmasının Sebepleri

♦ El tırnaklarının yuvarlak ayak tırnaklarının düz kesilmesi konusunda dikkatli olunmadığında yaşanabilir.

♦ Aşırı kısa ve çok derin kesilen tırnaklar sebep olabilir.

♦ Özellikle ayak tırnakları için, iyilen ayakkabının rahat olması gerekir. Çok dar ve ayakları sıkan ayakkabılar sebep olabilir.

♦ Çok sık terleyen ayaklarsa çorap değişikliği yapılmalıdır. Aksi takdirde tırnak batmasına sebep olacak sonuçlar yaşanabilir. Bu yüzden sık sık ayaklarınızın terleyip terlemediğini kontrol etmelisiniz.

Tırnak Batması Nasıl Geçer?

Başta da söylediğimiz gibi bu sorun yaşandığında genel olarak küçük ama acılı bir ameliyatla o tırnağın çekilmesi şeklinde geçer.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu