Saç Bakımı

Tesbih Ağacı Yağı (Neem Yağı) ile Saçları Güçlendiren Tarif

Neem ağacı yağı olarak da bilinen tesbih ağacı yağı saça faydaları oldukça fazladır. Fakat bu bitkisel yağdan faydalanabilmek için taşıyıcı yağlarla karıştırarak kullanmak gerekir. Bunun en kolay yolu da saç maskesi hazırlamaktır.

Tespih ağacı yağının saç dökülmesinden kırıklara, kepek sorunundan bitlere kadar, her saç şikayetine faydası vardır. Siz de bunlardan yararlanmak istiyorsanız, saç maskesi tarifini birlikte inceleyelim.

Tesbih Ağacı Yağı Maske Tarifi

Malzemeler:

♦ Tesbih ağacı yağı
♦ Lavanta yağı
♦ Avokado yağı

Yapılışı:

Bir kabın içine bir çay kaşığı teşbih ağacı yağı koyun. Üzerine üç yemek kaşığı avokado yağı ekleyin. Son olarak beş damla lavanta yağını da koyup karıştırın.

Hazırladığınız saç maskesini saç diplerinize ve tüm saçlarınıza güzelce yedirin. Bu işlem sırasında masaj yapmayı ihmal etmeyin. Özellikle saç diplerine yapılan masaj kan dolaşımını hızlandırır. Bu da saçların uzamasını destekler.

Karışımı saçlarınıza sürdükten sonra bir saat boyunca saçlarınızı sarıp bekleyin. Saç bakımı için yapacağınız son adım saçlarınızı yıkamak.

Saçlarınızı yıkarken organik şampuan kullanmaya özen gösterin. Kalitesiz ve saç yapınıza uymayan şampuanlar saçlarınıza zarar verir ve pek çok saç sorununa davetiye çıkarır.

Uyguladığınız bu saç maskesinde avokado yağını çıkarıp yerine susam yağı veya jojoba yağı da koyabilirsiniz. Jojoba yağının saç dökülmelerine karşı etkisinden veya susam yağının kırık oluşumunu ortadan kaldırma özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Aynı zamanda avokado yağı yerine zeytinyağı da kullanabilirsiniz. Zeytinyağının içeriğindeki E vitamini ile saçlarınızı besler ve güçlendirme etkisini iki katına çıkarabilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu