Makyaj

Ten Makyajı Hileleri

Makyaj yaparken en büyük yanlışlar her zaman göz ve çevresinde yapılmaz. Çoğu zaman allık sürmek veya yanlış pudra seçimi gibi hatalar yapılır. Cilt tipini ve yüz şeklini tanımayan kadınlar yanlış yapmaya meyillidir. Bu yüzden herkes önce kendi cildini tanımalı daha sonra ten makyajı yapmaya başlamalıdır.

Makyaj yaparken göze batan bazı kusurlar olabilir. Bunları ufak tefek yöntemlerle yok etmek oldukça kolaydır. Geçici de olsa her şeyin mutlaka bir çözümü vardır. Bu nedense ufak tefek hilelere başvurmak gerekebilir. Peki ten makyajı için hileler nelerdir?

Ten Makyajı Hileleri

1- Herkes cildinin daha gergin görünmesini ister. Herhangi bir kalıcılığı olmasa da ufak bir hile ile geçici bir çözüm olabilir.

Bir yumurtanın beyazı tüm yüze yayılacak şekilde sürülür. Yirmi dakika boyunca o şekilde beklenir. Bolca ılık suyla durulandıktan sonra makyaj uygulanır. Yumurta sayesinde tüm kırışıklıklar kaybolur. Gözenekler daha da sıkılaşacağı için cilt gergin görünür.

2- Tenin daha ışıltılı görünmesi için ekstra bir ürün almaya gerek yok. İnci renginde bir göz farını teninize en uygun renkteki fondötenle karıştırıp uyguladığınızda istediğiniz görüntüye kolaylıkla kavuşabilirsiniz. Hem maliyeti olmayan hem de pratik bir çözüm olduğundan sıkça tercih edilir.

3- Makyaj bittikten sonra son vuruşları allığınızla yapabilirsiniz. Gözlerin katlandığı kısma ve alın çevresine, fırçada fazlalık kalmamasına dikkat ederek sürülür. Böylelikle makyaja bir boyut katılabilir.

4- Kullanılan malzemelerin yapısı markadan markaya değişiklik gösterebilir. Bazen kullandığınız fondötenin yapısının yoğunluğundan hoşnut olmayabilirsiniz. Hem fondöteni hafifletmek için hem de cildinizi yumuşatması için içine az bir miktar nemlendirici krem karıştırabilirsiniz. Bu şekilde hem fondötenin yapısı hafifler hem de cildinizi kuru görüntüden korur.

5- Bazen gün boyu yüzde tutulan makyaj deforme olabilir. Çoğu kadın yanında minik de olsa bir çanta taşır. İçinde en pratik uygulanacak malzemeler bulundurur. Fakat üzerinden geçmeye vakit olmayabilir. Böyle durumlarda sadece makyajın cildi yağlı gösteren katmanından kurtulmak en kolay yoldur.

Yumuşak olmasına dikkat ederek bir peçete alınır. Fazla bastırmadan yağlı görünen kısımlara değdirilir. Böylelikle makyajın alt katmanını silmeden yağlı görüntüden kurtulabilirsiniz.

6- Bir önceki maddede de dediğimiz gibi çoğu kadının gün içinde makyaj tazelemek için uzun uzadıya vakitleri olmayabilir. Fakat herkes yüzünün canlı görünmesini ister. Böyle durumlarda tek bir ürün bile kurtarıcı olabilir.

Renkli dudak nemlendiricisi veya bir ruju birkaç noktaya değdirecek şeklinde yanaklara sürüp dağıtarak allık görevi görmesi sağlanabilir. Yanaklara renk katar ve makyajın deforme olduğunu bir süreliğine de olsa gizler.

7- Çoğu kadın yaptığı makyajdan doğallık bekler. Bunun için doğru yöntemlerle uygulamak oldukça önemlidir.

Sürülen allığın cilt rengine uygun olması ve hoş bir renk katması için ufak bir hileye başvurulabilir. Fondöten uygulanmadan önce pembe tonda bir allık yanaklara uygulanır. Üzerine sürülen fondöten allığın oluşturduğu doğal görünümü ortaya çıkarır.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu