Makyaj

Takma Kirpik Nasıl Kullanılır?

Takma kirpikler genellikle özel gün ve gecelerde kullanılır. Takma kirpik nasıl kullanılır? Kirpik miktarınız çok az ise veya rimel kullanamıyorsanız yine takma kirpik kullanabilirsiniz. 2 çeşit takma kirpik vardır. Biri tüm parça olan ve bir şerit halinde uygulanan diğeri ise küçük küçük miktarlarda ihtiyaç olunan bölgeye uygulananlardır. Takma kirpiklerde mükemmel görünüm için cımbız, rimel, kirpik kıvırıcı, eyeliner gerekmektedir. Kirpiği tüm olarak uygulayacaksanız gözünüzün modeline uygun olarak sekillendirmeniz gerekir. Uzunluğa göre kirpikleri kesebilirsiniz yada modeli göz kapağınıza göre boyutunu ayarlayabilirsiniz.

Öncelikle kirpik kutusunda bulunun yapıştırıcıyı yapıştırma bölgenize uygulayın daha sonra bir cımbız alarak kutudaki takma kirpiği cımbız ile alın ince ve yumuşak hareketlerle yapıştırın. Makyaj fırçasının ucuyla takma kirpiği sabitleyin ve yapıştırıcı kuruyana kadar göz kapağınızı hareket ettirmemeye çalışın. Yapışkandan dolayı gözünüzün kapağında beyaz lekeler oluşur. Bunun için üzerine kirpik rengine uyumlu bir eyeliner veya kalem çekmelisiniz. Takma kirpik plastik bir madde olduğu için aslında çok doğal bir görüntü sergilemez. Bunun için kirpik kıvırıcısı kullanıp daha sonra ardından rimel sürerseniz daha doğal bir görünte sağlayacaktır. Takma kirpik kullanmak ilk başlarda zor olsa da sonraları alışacaksınız. Taktıktan sonra çıkarmayı ihmal etmemelisiniz. Çıkarmak için göz makyajınızı temizlemek için kullandığınız solüsyonu makyaj temizleme pedine döküp 1 dakika boyunca hafifce gözünüzde gezdirin. Daha sonra tek hamle ile kirpiğin ucundan tutarak çekip çıkartınız.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu