Tel Toka

Tabular

Merhaba, ilk yazımda biraz kendimizden bahsedelim.

Öncelikle yıkılmaz tabularımızdan başlayalım. Hayatımıza istemsizce koyduğumuz tabular yada yazılı olmayan kurallarımız. Aslında hepimiz bunlar hakkında esnemeler yapsak da çevremizdeki insanlardan aldığımız tepkiler gördüğümüz zararlar ve afiyetle yediğimiz kazıklar yüzünden öfke kin ve kibirle çevirdiğimiz şu duvarlar. Neden var onlar, kimlerin emeği geçti bu duvarda bi düşünsek işin içinden çıkamayız çünkü hatırladıkça canımız yanıyor. Ama hayat böyle devam edemeyiz değil mi ?

Hadi şu klişe modumuzdan bi çıkalım 🙂 Biz o duvarları kimler için yıkarız yada kimler için neler için o kurallarımızı biraz esnetiyoruz hadi biraz onu konuşalım.

Bu yazıyı burada bitiriyorum çünkü devamı uzun ve çeşitli olacak. Sizin fikirleriniz neler onları da bilmek isterim. Bu yazının altına yorumlarınızı fikirlerinizi yazabilir hatta uzun uzun başınızdan geçenleri anlatabilirsiniz. Bakalım kendinize ne kadar haksızlık ediyorsunuz ?

İç Ses

Merhabalar ben elinde bir valizi olan ve şehirleri gezen biriyim buraya da hepimizin içinde kalan aklının ucundan geçenleri tekrar hatırlatmaya geldim..

2 Yorum

  1. Okumalı insan. Dünyasına yeni pencereler açabilmek için. Karanlık köhne örümcek ağlarıyla cahillerin gardiyan olduğu cihana bir kibritte ben çakayım diyebilmeli. Gezmeli de insan birçok açıdan evrenini genişletebilsin. Kafasında oluşan soru işaretlerine yanıt bulmak ve dahası kendine yeni sorular da keşfetmelidir.
    Hayat ‘an’dan ibaret demek çok basit hatta klişe gelse de bu bilinçle yaşaması zordur. Düne takılıp kalmak, gelecek kaygısını sürekli hissetmek hayatımızın olmazsa olmazı olmuş.
    Tabutta Çok güzel bir ortaya gelişine rövaşata atmak istiyorsak 15 asır evvel gelmiş ‘Oku yaradan Rabbinin adıyla oku’ mottosuyla hareket edip hayatımıza bir düzeni oturtup güzellikleri düstur edinmek için geçmişe takılı kalmadan ‘carpe diem’ diyelim. Yeri gelecek 1 saat önce yediğin etli ekmeği unutun bir de üstüne haydi birer yarım kokoreç patlatalım diyebilmeyi bir deneyin derim. Kalın sağlıcakla 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu