Cilt Bakımı

Süt Tozu Maskesi Nedir, Nasıl Yapılır

Cilt bakımı için önemli bir yere sahip süt tozu maskesi cildin canlanmasına, cilt tonunu açmaya ve cildi pürüzsüzleştirmeye yardım eder.

Makyajsızken cildin parlak görünmesini sağlayan süt tozu maskesi kullanıldığında fondöten kullanmaya gerek kalmayacaktır. Süt tozu maskesi için iki şeker kaşığı rendelenmiş kestanenin içerisine bir tane yumurta sarısını, yarım şeker kaşığı süt tozunu ve bir tane taze sıkılmış limon suyunu ekleyerek iyice karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı cildinize uygulayın ve yaklaşık 30 dakika bekletin. Daha sonra cildinizi bol su ile yıkayın. Haftada iki defa uygulayacağınız bu maske cildinizdeki lekelerin rengini açmaya yardımcı olacaktır.

Kuru Ciltler için Süt Tozu Maskesi Tarifi

Bir yemek kaşığı süt tozunun içerisine bir adet yumurta sarısı, bir yemek kaşığı süt ve yarım yemek kaşığı bal ilave ederek krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı cildinize sürün ve yaklaşık 15 dakika bekletin ve süre bitiminde bol soğuk su ile durulayın. Kuru cilt tipine sahip kişilerin cilt bakımında uygulayabilecekleri bu maske ile cildin nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Haftada bir defa düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Cildi Sıkılaştıran Süt Tozu Maskesi Tarifi

İki şeker kaşığı süt tozu içerisine bir adet akı ve iki çay kaşığı balı karıştırın ve cildinize uygulayın. Yumurta akı cildinizde kuruduktan sonra cildinizi ılık bol su ile durulayın. Cildin sıkılaşmasına ve aydınlanmasına yardımcı olan bu maske istenildiği zaman uygulanabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu